.

.

New
Безжична Bluetooth Далечински Управувач Снимање Зафат Мини Tabletop Tripod Заменува ХГ-100TBR на Canon EOS R5 R6 Р Rp 90D 77D 6D M6 Mark II M50 M200 Бунтовнички T7i T8i SL3 SL2 G7X Mark III G5X Mark II SX70 ХС

Безжична Bluetooth Далечински Управувач Снимање Зафат Мини Tabletop Tripod Заменува ХГ-100TBR на Canon EOS R5

DEN 1343.76

Стока
Достапно.

Компатибилен со Canon EOS R5,R6,Rp,Р,Бунтовнички T7i,T8i,SL3,SL2 и повеќе камера, го заменува Канон ХГ-100 TBR.Оваа изградена е во далечинскиот се отстранува и заменува на Canon BR-E1 далечински командант, кој ви овозможува да безжично ослободување вашата камера е shutter и старт/стоп видео преку Bluetooth рамките на 32-ft/10m оперативен спектар на која било насока.Специјално дизајнирани за Vlog пукање, во живо стриминг и selfie, тоа исто така може да се користи како десктоп tripod за снимање.Интегрирани глава може да се поместување од 180 степени и ротира 360 степени, што е погодно за вас да се пука од различни агли.Не се лизга влошки за контрола подобрување на контрола и подобрување на стабилноста,Анти-се тресат за време на снимањето.На 10m / 32.8 монтажни безжичен далечински заменува Канон BR-E1 безжичен далечински управувач, кој може да се користи за размена на инстант снимање, 2-второ одложување на снимањето, видеото, фокусирајќи се со БОЛЕСТ и зумирање.

Детали

Свеж

Избор на клиенти