.

.

New
INNOREL 62 инчи 10 Слоеви на Карбонски Влакна Камера Tripod Monopod со 360 степени Низок Центар на Гравитација Топката Главата, два 1/4 инчи Брз Чевли Плочи, торбичката за dslr фото, ?

INNOREL 62 инчи 10 Слоеви на Карбонски Влакна Камера Tripod Monopod со 360 степени Низок Центар на Гравитација

DEN 4056.00

Стока
Достапно.

Заменлив 1/4" да 3/8" навој.Max височините на tripod и monopod се 62.Дијаметарот на CNC монтажа пан : 1.Мала тежина дизајн.Низок центар на гравитација.На завртката на средината на колоната може да биде вклучен помеѓу 1/4" и 3/8" со вртење нагоре и надолу. 【Анти-изгубени & Намалување на телесната Тежина】На ballhead има анти-изгубени и мала тежина дизајн, сите копчиња на оваа топката главата не може да се зезнав исклучување, двојно У изрез и разни лесни мерки се постигне добра намалување на телесната тежина.5 lb/12kg, што го прави идеален за внатрешна и надворешна фотографија. 【Професионални & Преносни】 Tripod цевки се направени од вистински 10 слоеви на карбонски влакна,тежи само 3.4" во секунди. 【Централна Колона & Пресврт Заклучување】 На dslr фото tripod има 2 одделенија централна колона и напредни пресврт lock систем за брзо и цврста позиција поставување, така што ќе може да се прошири на 5 делови нозе потоа се приспособат на работа висина од 19.42 во голема топка со дијаметар, што го прави исклучително стабилен.Гума ракавите се опфатени на заклучување на цевка, тие се направи фотографија работата многу поудобно.Вистински 10 слоеви висок квалитет на карбонски влакна, ЦПУ и Anodic Оксидација технологија.На monopod може да се користи како качување стап, идеален за активности на отворено и долги патувања. 【2 во 1 Tripod】INNOREL RT55 C е 2-во-1 tripod, еден од нозете (со сунѓер ракав) може да биде брзо расклопуваат во monopod да ги исполни вашите различни снимање потреби.Гума ракавите се опфатени на заклучување на цевка, тие се направи фотографија работата многу поудобно.Три 3/8" ' рѓосувачки челик ноктите како accessories5-дел нозе.Двојно У рецка.Отстранување на ногата, а потоа ќе може да се добие monopod.4 kg,мерки 14.1 mm обработка толеранција, anodic елоксирани и ултра голема цврстина воздухопловство алуминиум легура,тоа може да се вчита 26.И сме дале далеку три нерѓосувачки челик ноктите да се одржи tripod стабилност во различни средини.【Низок Профил Ballhead】 На топката главата е дизајниран со низок центар на гравитација, 36mm/1.Анти-изгубени дизајн. 1/4" завртка на Arca Швајцарската брзо ослободување плоча и 3/8" завртка дупка во ballhead дното одговара на повеќето фотографија опрема.Висина на RT55 C+N36 monpod : 16.

Детали

Свеж

Избор на клиенти