.

.

New
Преносни Карбонски Влакна Tripod-INNOREL RT55C-Професионален Туристички Tripod Monopod за dslr фото Камера за Видео, Макс Висина 59in/150см, Max Оптоварување 26lb/12kg

Преносни Карбонски Влакна Tripod-INNOREL RT55C-Професионален Туристички Tripod Monopod за dslr фото Камера за

DEN 2616.00

Стока
Достапно.

【2 во 1 Tripod】INNOREL RT55 C е 2-во-1 tripod, еден од нозете (со сунѓер ракав) може да биде брзо расклопуваат во monopod да ги исполни вашите различни снимање потреби.На monopod може да се користи како качување стап, идеален за активности на отворено и долги патувања.Max височините на tripod и monopod се 59.3 во/150.5 cm и 61in/155cm. 【Горниот Материјал】Оваа карбонски влакна tripod' s max цевка е 25мм ,тој е направен од вистински 10 слоеви на карбонски влакна ,што го прави tripod многу постабилен и полесен.RT55 C tripod е направен од страна на прецизни CNC технологија и Anodic Оксидација што го прави квалитетот на површински многу повеќе подобра и поубава и боја и дистрибуирани и исклучителна, одбивајќи да исчезнат или да ја изгуби бојата. 【Професионални & Преносни】 RT55 C тежи само 2.2 lb/1.0 kg,мерки 14.6 во/37cm долго кога укината, супер лесен и компактен со вчитување капацитет до 26.5 lb/12kg, што го прави идеален за внатрешна и надворешна фотографија.И сме дале далеку три нерѓосувачки челик ноктите да се одржи tripod стабилност во различни средини. 【Централна Колона & Пресврт Заклучување】 На dslr фото tripod има 2 одделенија централна колона и напредни пресврт lock систем за брзо и цврста позиција поставување, така што ќе може да се прошири на 5 делови нозе потоа се приспособат на работа висина од само 11,6 инчен да 59.3 инчен во секунди.Централниот столб може да бидат фиксни или да се прилагоди кога ја оставите камерата на приземје, многу корисни ако практика макро фотографија. 【Гаранција & Пакување Листа】Ние обезбедуваат 6-годишна гаранција и не е tripod случај,tripod торба,а RT55 C tripod,половината торба, инструкциите, гаранцијата картичка, две прилагодување алатки, три од не 'рѓосувачки челик шила и меѓусебно 1/4" да 3/8" завртка во пакет.Боја : RT55 C само.

Детали

Свеж

Избор на клиенти