.

.

New
Timken HM252344NA Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 10.0000 ID, 3.4060 Ширина

Timken HM252344NA Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен,

DEN 1610.40

Стока
Достапно.

Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена конус е направен од Timken сопствена високо-од легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Оваа Timken HM252300 Серија еден конус со еден печат челик кафез се совпаѓа со еден куп (надворешниот прстен, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и axial товари.Печат челик кафез спречува ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Конус собранието не договорот или да се прошири по оперативни температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Спецификации Met Tapered валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои system ABMA стандард 19.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и не-ротирачки член.На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопови кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Печат челик кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.

Детали

Свеж

Избор на клиенти