.

.

New
Timken LM565910 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 20.5625 надворешен Дијаметар, 2.4375 Ширина

Timken LM565910 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик,

DEN 2114.40

Стока
Достапно.

Еден куп е направен од Timken е високо-од легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, една чаша има отворен дизајн кој овозможува за подмачкување и точни корекции.Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Висок легиран челик за издржливост и топлина толеранција.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопови кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена заострените ролери имајќи собранието е во стабилна температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу другите.

Детали

Свеж

Избор на клиенти