.

.

New
НИ Шпоретот DR6 Barometric Нацрт-Модератор, 6-Инчен

НИ Шпоретот DR6 Barometric Нацрт-Модератор, 6-Инчен

DEN 1675.20

Стока
Достапно.

Автоматски го регулира предлог за почиста, поефикасно да се изгори.Одговара на секој стандард 6 во.црна или поцинкуван шпоретот цевка.Лесна инсталација.Обезбедува поефикасна потрошувачка на гориво.Оваа едноставна, ниска одржување вашиот уред е голем плус за сите НАС Шпоретот Furnaces.НИ Шпоретот е DR6 Barometric Нацрт-Регулаторот одржува во согласност предлог за НАС Шпоретот furnaces.Постојана нацрт овозможува правилно функционирање и ефикасна потрошувачка на гориво од дрво и/или јаглен-отпуштен furnaces, обезбедување на поголема целосно согорување, ефикасно користење на горива, и заштедени пари.Оваа Barometric Нацрт-Регулаторот counteracts негативните сили предизвикани од промените во температурата, barometric притисок, и ефектите од ветер, со цел да се задржи во согласност нацрт.НИ Шпоретот е донесување на топлина да домови низ народ за 140 година.НИ Шпоретот има широк спектар на Автоматско Circulators, Плоча Челик Греалки, Леано Железо Греалки, Пелети/Мулти-Гориво Греалки и гориво Камини од кои можете да изберете.Голем избор на печки и додатоци ќе обезбеди топлината на вашиот дом, со безбедни, квалитетни производи.

Детали

Свеж

Избор на клиенти