.

.

New
Sandvik Coromant, CNMG 433-PC 4325, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 80°, Неутрални се Намали, 4325 Оценка, Ti(C,N)+Al2O3+Калај, Inveio™ Слој Технологија (Пакување од 10)

Sandvik Coromant, CNMG 433-PC 4325, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 80°, Неутрални се Намали, 4325

DEN 4152.00

Стока
Достапно.

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продуктивно решение со wiper и Xcel технологии.Алатки со висока прецизност coolant за одлична чип кршење.Сигурен и безбеден обработка, дури и во roughing апликации.Sandvik Coromant CNMG 433-PC 4325, Т-Max P Вметнете за Вртење е дел од мрежата на T-Max P производ семејство.Т-Max P е вашиот прв избор за општа вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.На инсерти се вклопат во сите Sandvik Coromant високи перформанси држи системи и може да се користи во различни апликации во сите материјали.Geometries специјално дизајниран за висок притисок coolant се достапни за челик, од нерѓосувачки челик и HRSA материјали.Во конвенционалните CVD алумина облоги, кристално раст насока е случаен.Кога развој Inveio, нашите експерти се најде начин за контрола на растот во овој слој слој за да се осигура дека сите кристали линија во иста насока, со најсилниот дел кон врвот површината.Ова може да се види во микроскоп сликите подолу, каде што секој кристал насока се дава уникатна боја.

Детали

Свеж

Избор на клиенти