.

.

New
Като САД Модел Воз Производи N Скала Унија Пацифик Екскурзија Воз 7-Автомобил Сет

Като САД Модел Воз Производи N Скала Унија Пацифик Екскурзија Воз 7-Автомобил Сет

DEN 4073.28

Стока
Достапно.

7 Автомобил Воз во Собата во кој модерната ера Наследство Автомобили (локомотива се продава одделно).Целосно подготвена да се тркалаат без дополнителни детали делови или собранието е потребно.Може да се активираат со факултативниот внатрешното осветлување LED колекции (се продава одделно).Карактеристики 3 уникатен ДО автомобили, од кои две се нови и уникатни калапи за овој воз.Домот пакување добра за чување и прикажување кога не оперативниот возот.ГОРЕ е најголемиот железничка пруга во сад и траги својата историја назад кон 1860-тите.Заедно со долгогодишни и богато наследство, ДО одржува на една флота на историски локомотиви и возен парк за употреба на јавните ден настани и посебни деловни патувања; овие "екскурзија патувања" се можност за железници да се покаже вистински оперативен железничката историјата на новите генерации на железничката фанови и млади и стари, спарување величествен парни локомотиви, како што FEF-3 #844 (на "жива легенда") со модерните дизели, како што ДО е флота на Наследство SD70 ACe локомотиви, како и на општата јавност е поканет да се истражуваат (па дури и возење!) ДО е зачуван патникот опрема.Многу од ГОРЕ постара наследство автомобили биле repurposed специјално за овие екскурзија возови, како што 1962 година гроздобер Багаж, автомобилот "Испакнат" која е изградена во патуваат музеј изложба исполнет со интерактивни експонати и сувенири од ГОРЕ минатото.Дури и повеќе драстично изменета е посебен екс-Багаж Дом автомобил, gutted и изградена до куќата дизел генератор како моќ автомобил да им обезбеди на главата крајот на електрична енергија да екскурзија возови повлече од Унијата Пацифик е парни локомотиви.Овие автомобили и повеќе се приклучат добро чувана гроздобер Pullman и ACF-изграден луксузен патнички автомобили да помогне да се зачува историски златната ера на НАС Патнички возови како ДО продолжува да работи и поддршка на железничката изложби во модерната ера.

Детали

Свеж

Избор на клиенти