.

.

New
Харбор Продажбата HWB02b Восок за Candlemaking, Занаети и Encaustic Сликарство, Бела

Харбор Продажбата HWB02b Восок за Candlemaking, Занаети и Encaustic Сликарство, Бела

DEN 1771.20

Стока
Достапно.

50 1.5 oz блокови.Може да се користи во-Карта во донесувањето одлуки.Scrapbooking.Batiks.Encaustic Уметност и многу повеќе!.Секој блок е совршена големина за правење на вашиот сопствен чај светлина свеќи.Лесно да се топи и се вклопуваат со било кој од нашите бои.Одлично за Свеќа одлуки, Изработка и многу повеќе!Користете каде што треба занает восок.Веќе обоени, па вие не треба да додадете боја.Само додадете мирис (ако сакате), топи и се прелива во калапи.

Детали

Свеж

Избор на клиенти