.

.

New
Sugaring Паста Подготвен да се Користи за Бразилецот, Бикини, со Анти Ingrown Спреј за Коса, Ракавици и Апликатори

Sugaring Паста Подготвен да се Користи за Бразилецот, Бикини, со Анти Ingrown Спреј за Коса, Ракавици и Апликатори

DEN 1005.60

Стока
Достапно.

Sugaring Шанса Дома Комплет Направени во САД од страна на Sugaring ЊУЈОРК. 100% Органски, Без Хемикалии - Направени со Шеќер, Органски Лимони и Вода.Вклучува sugaring паста, апликатори, анти-ingrown коса решение.Лесен за употреба во домот, Како-за Видео и Упатство се Достапни на Веб-страницата.Ги отстранува несаканите влакна, без да предизвика ingrown косите и испакнатините се допаѓа кога шанса.Sugaring користи само природни состојки.Подготовка е 100% природни, содржат само вода и шеќер, без хемикалии, мириси, или боење.Тоа е противалергиски, не предизвикува иритација на кожата.Тоа е толку природно што е слатко-заби лице може да дури и го јадат!Шанса е направен на смоли и често токсични хемикалии, како и.Овие состојки се често иритирачки, ако не се токсични, на кожата.Мека Sugaring паста е одлична за fuzzier тело, коса, лицето коса, грб, долниот дел на нозете, и на коса што не се избричи пред.Мека-паста може да се користи со Ленти, Sugaring Апликатори, Шпатула.Мека sugaring паста е исто така се користи од страна на професионалци да се меша во другите шеќер оценки за брзина sugaring техника.Одлично за повеќе напредни sugaristas и професионалци.Повеќе искусни корисници можат да се постигнат подобри резултати со користење на поголеми парчиња од средна паста и да работи со нив преку поголеми делови на телото.Среден паста исто така, може да се меша во тешко ставете да се направи Хард-Медиум паста за средно до полу-pro ниво на вештина.Идеален за секој кој е само почетна учење sugaring.Тоа е лесно да се примени и потчукнете.Греење би се разликуваат врз основа на големината на јар и вашата желба.Sugaring Паста може да се загрева во Микробранова печка, Шанса Потоплите или Топла Вода.Тешко Паста треба да биде вашиот избор ако имате цврста коса.Оваа Sugaring Комплет Вклучува : Лични големина Sugaring отстранување на Влакна Паста (12oz.),.Sugaring Nitrille ракавици и две Sugaring Апликатори картички.

Детали

Свеж

Избор на клиенти