.

.

New
AutoWanderer Алатка AC Мерач Сет, AC Дијагностички Цела Мерач Сет за R134a R12 R22 R404A, 3 Начин Климатизација Фреон Полнење Алатка Авто Домаќинство

AutoWanderer Алатка AC Мерач Сет, AC Дијагностички Цела Мерач Сет за R134a R12 R22 R404A, 3 Начин Климатизација

DEN 743.28

Стока
Достапно.

✔【ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ Со адаптер конектори, тоа е исто така погоден за автомобил клима.Кој ние исто така имаме, ве Молиме изберете во зависност од вашите потреби, сигурна и безбедна. ✔【Клима Уред Мерачи】 : 3 начин 2 вентили r134a A/C мерач сет карактеристики и големи обоени бира единица е лесно да се чита.Сина мерач (низок) : -30in Hg да 250 PSI, црвена мерач (висок) : 0 да 500 PSI, целзиусови степени единица и да се изгради-во завртка во бира за калибрација.Очите стакло е добар индикатор за тоа колку брзо ладилни се додаваат и статус.Пакет : 1 x 3-Начин Колектор Колосек, 3 x 3 FT Фреон Полнење Црево, 1 x Закачалка Кука, 1 x Прирачник за Корисникот. ✔【Професионални A/C Дијагностика】 : 3-начин климатизација дијагностички цела мерач сет за R134 A, R12, R22, R502 и R404 A refrigerants.Совршен за AC фреон полнење, евакуација/вакуум, дијагностички провери и обновување на работа.Answer : ___________________________ Note : вентили на двете страни мора да бидат затворени цврсто кога мерење на вакуум (висок и низок притисок).Одлично за вашите домашни гаража или механичар продавница. ✔【Автомобил Климатизација Надополнување Алатка】 : 3pc 3 FT 5 ниво висок притисок црева со ¼ " SAE стандард. 3 бои за лесно препознавање, црвена за висок притисок, сина за низок притисок, жолта за ладилни шише.Црева со забрзано притисок на 2500 PSI, макс. работен притисок : 500 PSI. ✔【Задоволително Услуги на Клиентите】 : Auto Wanderer Алатка специјализира во високо-квалитетни авто делови и авто материјали колекции.Ако има било какви прашања со нашите производи или во текот на користење, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, ние сме тука за да обезбеди професионална техничка поддршка во 24 часа и задоволително решение.

Детали

Свеж

Избор на клиенти