.

.

New
LIZIWEI 1200-12000L/H Протокот Прилагодливи Микро Потопна Пумпа, Аквариум Риби Резервоарот Фреквенција Конверзија Пумпа за Вода, за Исклучување на Енергија-Заштеда на Подв?

LIZIWEI 1200-12000L/H Протокот Прилагодливи Микро Потопна Пумпа, Аквариум Риби Резервоарот Фреквенција Конверзија

DEN 6453.36

Стока
Достапно.

1. Висока ефикасност и енергија-заштеда на моторни донесува напредни фреквенција конверзија на електронска технологија, кој заштедува енергија од 65% и е ултра-тивка. 2. Тоа е погоден за употреба во морска вода и свежа вода, без бакар елемент.Користење носат-отпорни, керамички вратило, долг живот. 3. Со 8/10 опрема главата проток прилагодливи функција и 10 минути на чекање работа, тајмерот се рестартира функција. 4. Со мемориска функција, тоа може ефикасно да се осигура дека секој моќ-исклучување рестартирајте е започната од страна на работните параметри во времето на моќ-исклучување. 5. Поле на примена : широк спектар на области како што се аквариум риба тенкови, градина фонтани, тече вода занаети, водено ладење климатизација фанови, механичка опрема, итн. - Високи перформанси мотор со иновативни електроника резултира во сила заштеди до 65% - Електронски откривање на нема вода овозможува автоматско исклучување заштита - Не бакар елементи, Може да се користи во Морски и Слатководни апликации - Долга операција животот се постигнува со употреба на отпорни на абење керамички вратило поле на примена : Аквариум риба тенкови, градина фонтани, вода занаети, водено ладење климатизација фан механичка опрема за ладење и други широки полиња.Влезен напон : 100 V-240 V Моќност : 12 W/20 W/25 W/30 W/40 W/55 W/65 W/80 W Глава : 1.5 м/2.2 m/2.8 m/3.2 m/3.5 m/4.0 m/5.2 m/5.5 м Проток : 1200 L/H, 2000 Л/H, 3200 L/H, 4000 L/H, 5000 L/H, 7200 L/H, 9000 L/H, 12000 L/H Бруто тежина : 0.64 кг, 0.83 кг, 1.50 кг, 1.73 кг, 2.32 кг, 2.60 кг, 3.00 кг, 3.20 kg Типот на приклучокот : Европската приклучокот, Американски приклучок(ве молиме да ни оставите порака после поставувањето на цел, типот на приклучокот треба, ви благодариме).

Детали

Свеж

Избор на клиенти