.

.

New
Аква Сон DB6 Серија Потопна Пумпа Ултра Тивок Прилагодлива Пумпа за Вода за Езерцето,Аквариум,Риба Резервоарот,Фонтана,Хидропоника,Statuary

Аква Сон DB6 Серија Потопна Пумпа Ултра Тивок Прилагодлива Пумпа за Вода за Езерцето,Аквариум,Риба Резервоарот,Фонтана,Хидропоника,Statuary

DEN 1161.60

Стока
Достапно.

Отпорен на корозија impeller вратило изработени од индустриски одделение од нерѓосувачки челик, песок слободни.Прилагодливи и приспособливи проток со 1060 GPH и максимална висина на 11ft 5in.Висок степен на епоксидна смола печати ABS домување кои се поддржани од страна на нашите 1 година гаранција.Дизајниран за хидропоника, aquaponics, табела-топ фонтани, вода градини, мали и до средна големина аквариуми.Силна вшмукување чаша база и 6ft моќ кабел ви овозможи лесно поставување на било каква рамна или мазна површина.Аква Сон е 1060 GPH пумпа за вода е дизајниран за употреба во слатководни аквариуми, фонтани, или вода карактеристики како и aquaponics и хидропоника.Место на пумпа над вода за максимум подигнете од 11 метри 5 инчи или место подводни за возбудлива крак на меурчиња.Поддржани од страна на нашите 1-година замена гаранција, пумпата е новиот дизајн е и тивко и ефикасно.Лесно да се инсталира и да се соберат без потребни алатки. - Подигнете Главата 11ft 5in (350cm). - Одговара 1/2", 3/4", 3/5" ID Цевки - 6 стапки / 1.8 метри Не-Поларизирани Приклучок (НИ) УЛ Уверение (инклузивното на кабелот во внатрешноста на моторни домување) - 1060 Литри на час / 4000 Литри на час - 120 Volt AC - 60 Hz - 75 W' Моќ употреба - 5 7/8 x 4 1/4 " x 2 3/4 во. - Сигурно вшмукување капа База Состанок со сите релевантни НАС стандарди за безбедност и изградена со користење на најдобрите материјали, оваа пумпа е безбеден и сигурен.На вшмукување чаша база е силна и ќе се придржуваат до секој стан или мазна површина и осигурува стабилност.Пумпа за домување е запечатен со висок степен на епоксидна смола за да се заштити моторни и други компоненти.Рана со чист бакар жица, на stator bobbin е дизајниран и изграден за да се даде приоритет на стабилност.Користење на високо-одделение ABS полиетилен, домување е добро-изградена и издржливи против абење и отпорност.УЛ-сертифицирано кабли користат бакар емајл за да се обезбеди правилно и безбедно дистрибуција на моќ.Претпазливост : 1. Обезбеди влезниот напон е иста како што е наведено на етикетата. 2. Се препорачува употреба во 32-95 степени Целзиусови. 3. Време за чистење, инсталирање, или деинсталирање исклучите од извор на енергија. 4. Ако оштетување на кабелот за напојување е присутен, не го користете. 5. Се препорачува за слатководни употреба.

Детали

Свеж

Избор на клиенти