.

.

New
Пумпа за вода DC 12V Потопна Пумпа за Вода 170L/H DC Водоотпорен Потопна Пумпа со USB Приклучок за Аквариум Фонтани

Пумпа за вода DC 12V Потопна Пумпа за Вода 170L/H DC Водоотпорен Потопна Пумпа со USB Приклучок за Аквариум

DEN 246.96

Стока
Достапно.

Спецификација : Производ Модел : 1210, Влезен Напон : DC 12 V, Тековни : 150m A, Моќ : 3 W, Проток : 170 L/H, Раководител : Прибл. 100cm / 39.4 во Штекер Дијаметар : Прибл. 8mm / 0.3 во.КАРАКТЕРИСТИКИ : Овој мал потопна пумпа за вода има ниско ниво на бучава, ниска потрошувачка на енергија, мала големина и висока ефикасност.Тоа е многу погоден за аквариум, фонтани.ДВОЈНА ЦЕЛ ФУНКЦИЈА : stator дел и роторот дел на мали пумпа за вода се целосно изолирани, и stator и коло делови се potted со епоксидна смола, која е водоотпорен, тоа може да се користи на копно и вода.МАТЕРИЈАЛ : потопна пумпа за фонтана донесува високи перформанси носат-отпорни, од не ' рѓосувачки челик окно, и се вратило ракав е интегриран со магнет преку шприц за да се избегне триење и значително да ја зголеми работниот век.СО БАЗА : електронски компоненти, се користи за commutation, и јаглерод четки не се потребни за commutation.Фиксно база на потопна пумпа за вода е опремен со вшмукување чаша за да го намалите тресењето на производот.Функција : 1. Електронските компоненти се користат за commutation, и јаглерод четки не се потребни за commutation 2. Со високи перформанси носат-отпорни, од не ' рѓосувачки челик бунари се користи, и се вратило ракав е интегриран со магнет преку шприц за да се избегне триење и значително да ја зголеми работниот век 3. На stator дел и роторот дел на пумпа за вода се целосно изолирани, и stator и коло делови се potted со епоксидна смола, која е водоотпорен, тоа може да се користи на земјиште и вода 4. Фиксно база на пумпа за вода е опремен со вшмукување чаша за да го намалите тресењето на производот 5. Ниско ниво на бучава, ниска потрошувачка на енергија, мала големина и висока ефикасност.Погоден за аквариум, фонтани Спецификација : Предмет Тип : Пумпа за Вода Материјал : ABS Производ Модел : 1210 Влезен Напон : DC напон од 12 V : 150m A Моќ : 3 W Проток : 170 L/H Глава : Прибл. 100cm / 39.4 во Штекер Дијаметар : Прибл. 8mm / 0.3 во Пакет Листа : 1 x Пумпа за Вода Забелешка : ве Молиме овозможи 0-2 cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Детали

Product Model:
1210, Input Voltage
Свеж

Избор на клиенти