.

.

New
Опрема Авто-Priming Пумпа за Вода, СТРУЈА 3-12V Вода Транспорт со RS-360SH Мотор 1.5 M Max. Подигнете Ја Главата Аквариум Вода Транспорт Алатка

Опрема Авто-Priming Пумпа за Вода, СТРУЈА 3-12V Вода Транспорт со RS-360SH Мотор 1.5 M Max. Подигнете Ја Главата

DEN 1420.80

Стока
Достапно.

Ротирачките насока може да се промени така на влезот и излезот се меѓусебно.Влезниот напон е од 3 V да 12 V DC, терминал со црвена точка е позитивен electrode. 5 V 2 A напојување како што батеријата на носителот или компјутер, USB се препорачува за долго време работат.Пумпата користи висок квалитет RS-360 SH моторни и максималната подигнете главата може да биде до 1,5 метар.Широко се користи за аквариум, риба тенкови, бонсаи, rockery, вода за ладење на системот за лаптоп или многу експерименти.Ротирачките насока може да се промени така на влезот и излезот се меѓусебно.Влезниот напон е од 3 V да 12 V DC, терминал со црвена точка е позитивен electrode. 5 V 2 A напојување како што батеријата на носителот или компјутер, USB се препорачува за долго време работат.Пумпата користи висок квалитет RS-360 SH моторни и максималната подигнете главата може да биде до 1,5 метар.Широко се користи за аквариум, риба тенкови, бонсаи, rockery, вода за ладење на системот за лаптоп или многу експерименти.Спецификации : Номинална Напон : 3 V~12 VDC Моторни Дијаметар : 27mm / 1.06 во Пумпа Глава Дијаметар : 44mm / 1.73 во Должина : 60mm / 2.36 во Влезот/Излезот Дијаметар : 4mm / 0.15 во Макс.Кренете Глава : 1.5 М / 4.9 ft Забелешка : 1, ве Молиме да не ја поврзете со 7.5 V или поголем напон за долго време. 2, Една сува мобилен батеријата, мобилен телефон полнач и другите полначи може да НЕ се користи како напојување. 3, Сите напојување со актуелната тековна помалку од 1,5 Еден или вистински напон повеќе од 12 V НЕ можат да се користат спротивно на пумпата ќе не функционира или може да изгори надвор. 4, пумпа не е потопна пумпа, тоа не може да се стави во вода. 5, Не-оптоварување тест време не треба да биде премногу долг. 6, Нечистотии во водата не треба да се шмукаат во пумпа, па ве молиме да бидете сигурни дека водата е чиста. 7, Ако пумпа е заглавен, отворете ја предната маска и чиста.Пакетот Вклучува : 1 x Мини Пумпа.

Детали

Свеж

Избор на клиенти