.

.

New
HXSM Куче Количка за Hind Нозе Хендикепирани Милениче Рехабилитација Количка Алуминиум Куче Количка Прилагодливи Животно Остварување Тркала Лесни (за Губење на 1-20 кг)

HXSM Куче Количка за Hind Нозе Хендикепирани Милениче Рехабилитација Количка Алуминиум Куче Количка Прилагодливи

DEN 439.20

Стока
Достапно.

▶ Пакетот вклучува : Куче Количка × 1 ■ Совети : ▶ Овој производ содржи само куче Количка, не вклучувајќи и други производи на сликата.Една КОЛИЧКА може да им даде втор живот.Посакувам вашето домашно милениче брзо закрепнување!. ★ Применливи за сите видови на кучиња и мачки и домашно милениче со мал или никаков мобилност во нивните hind нозе да оди и да работи нормално и повеќе лесно, повторно со самодоверба и независност. ▶ Ако не сте задоволни со производот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме не заборавајте да се игра 5 ѕвезди фалат како награда за нас.★ Куче инвалидска Количка е лесно да се инсталира, целосно прилагодлив во висина, должина, & ширина, и тоа може да се прилагодува на вашето домашно милениче рок одреден опсег. ★ Преносни светлина-тежина & висок квалитет на алуминиум рамка за да се обезбеди максимална и оптимална удобност & мобилност на нека миленичиња уживаат во одење и трчање со тоа.Тоа може да се ублажи болката на вашата сакана миленичиња не се правилно одење, да им помогне да се вратите во нормалниот живот.Долготрајна неспособност да се вежба ќе влијае на здравјето на домашно милениче и да се намали неговата доверба. ▶ Ве молиме мерка вашето куче големина (хип висина и хип ширина) и тежина пред ставање на ред, во случај на објектот нема да се вклопи во вашиот куче добро. ■ Спецификација : ▶ име на Производ : Куче Количка ▶ Материјал : Алуминиум Легура ▶ Големина : XXS,XS,XS Прошируваат,S,M ▶ Карактеристики : Лесен, прилагодливи и свитлива, лесно за чување, транспорт, како и чист ▶ Помага миленици без мобилност поради колк и нога проблеми предизвикани од : Дегенеративни myelopathy (ДМ), Хип dysplasia, Артритис, Парализа, Падна пршлен, ' Рбетниот и невролошки проблеми, IVDD, Хируршки закрепнување, Вродени аномалии,Повреда.Ако тие се попреченост, ве молиме да не се откажат. ★ Ве молиме мерка вашето куче пред да го купат. ▶ Одговара на повеќето од следниве раси : Голем Basset Hound, Голема Beagle, Булдог, Голема Граничниот Коли, Голема Кокер Spaniel, Американски Eskimo Куче, Овчарка, Rottweiler, Говеда Куче, Коли.

Детали

▶ Product name:
Dog Wheelchair
▶ Material:
Aluminum Alloy
▶ Size:
XXS,XS,XS Widen,S,M
▶ Features:
Lightweight, adjustable and foldable, easy to store, transport, and clean
▶ Helps pets with no mobility due to hip and leg problems caused by:
Degenerative myelopathy (DM), Hip dysplasia, Arthritis, Paralysis, Slipped disc, Spinal and neurological problems, IVDD, Surgical recovery, Congenital abnormalities,Injury.
▶ Fits most of the following breeds:
Big Basset Hound, Big Beagle, Bulldog, Big Border Collie, Big Cocker Spaniel, American Eskimo Dog, Sheepdog, Rottweiler, Cattle Dog, Collie. :
▶ Also fits:
Pitbull, German Shepherd, Labrador Retriever, Doberman, Weimaraner, Rhodesian Ridgeback, Chesapeake Bay Retriever, and more.
▶ The package includes:
Dog Wheelchair × 1
■ Tips:
▶ This product only contains dog Wheelchair, not including other products on the picture. :
▶ Please measure your dog size (hip height and hip width) and weight before placing an order, in case the item won't fit your dog well. :
▶ If you are not satisfied with the product, please contact us, we will be happy to help you, if you are satisfied with our products, please remember to play 5 stars praise as a reward for us. :
Свеж

Избор на клиенти