.

.

New
Strathmore 105-18-1 Mixed Media, 3.5 x 4.875, Vellum, 10 Картички и Пликови, 20 Парче Сет, Картички & Коверти

Strathmore 105-18-1 Mixed Media, 3.5 x 4.875, Vellum, 10 Картички и Пликови, 20 Парче Сет, Картички & Коверти

DEN 216.96

Стока
Достапно.

Мешани Медиуми картички имаат атрибути на акварел хартија, но со vellum цртање површината па таа обезбедува вистински перформанси и за мокра и сува медиуми.Картички : 184 lb / 300 gsm, коверти : 70 lb. / 104 gsm.Vellum површината.Киселина слободни.Одлична површината сила што е отпорен на закопчување.Стил : Vellum; Соопштение Големина.

Детали

Свеж

Избор на клиенти