.

.

New
Епоксидна Laminating Смола 2:1 Комплет УВ Стабилна, Висока Јачина за Fiberglass и Карбонски Влакна. Чамци и Чантата (.75 Галон Комплет - Medium)

Епоксидна Laminating Смола 2:1 Комплет УВ Стабилна, Висока Јачина за Fiberglass и Карбонски Влакна. Чамци и

DEN 1679.28

Стока
Достапно.

Напредни смола систем со лесни 2 : 1 микс ratio - Брза, Средни и Бавно Hardeners.Идеален за високи перформанси и мала тежина делови.УВ отпор намалува yellowing и површината деградација од UV изложеност.Одлично сврзување на способност, брзо влажни надвор, добра флексибилност, мала мирис.Јасно, тешко, гланц.Големина Име : .75 Галон Комплет - Медиум.

Детали

Свеж

Избор на клиенти