.

.

New
NOVICA Декоративни Археолошки Големи Керамички Маска, Earthtone, Живот и Смрт во Teotihuacan'

NOVICA Декоративни Археолошки Големи Керамички Маска, Earthtone, Живот и Смрт во Teotihuacan'

DEN 1344.00

Стока
Достапно.

Големина : 13" H x 11" W x 3.5" D. Автентични : оригинална NOVICA фер трговија производ во асоцијација со National Geographic.Заверена : доаѓа со официјална NOVICA Приказна Картичка потврдува квалитетот s name.Секој објект е рачно изработени од страна на занаетчии кои NOVICA партнери.Се должи на рачно изработени природата на нашите објекти, мали варијации во бојата, формата, шема, или други карактеристики може да биде евидентна.Секое парче треба да се смета како навистина уникатна работа на уметноста, љубов направена со рака.Создавањето на ова парче што следува долга традиција на керамичка изработка, користење на техники, кои се сочувани за идните генерации.Заминување од нормална слика, овој дел може да се користи за да додадете забава и единствен акцент на секоја соба.Ова парче е намерно antiqued да го даде заврши потсетува на минатото.

Детали

Свеж

Избор на клиенти