.

.

New
Светло Сина Казанова Ден и Ноќ Венецијански Маска

Светло Сина Казанова Ден и Ноќ Венецијански Маска

DEN 719.76

Стока
Достапно.

Рачно изработени и рачно украсени во Венеција, Италија.Доаѓа со ознака на автентичноста.Црн Сатен Врски.Ова е прекрасен Казанова маска.Рачно изработени и рачно украсени венецијански "Казанова Ден и Ноќ" маска од Венеција, Италија.Лицето е насликан половина светло сина помина со сребро и бела боја, и половина бел помина со злато и црна боја.На капа е обоен со сина музички ноти.Маска доаѓа со црн сатен врски, е лесен доволно за да се носат цела ноќ.Маска големина : 11 инчи висок од 13 инчи, широк.Како и со сите наши маски, оваа маска доаѓа со ознака се гарантира веродостојноста од уметникот во Венеција, Италија.Екранот како уметност по носењето.

Детали

Свеж

Избор на клиенти