.

.

New
балансирано тело EcoWise Фитнес Бол, Пилатес Опрема за Рамнотежа, физикална Терапија и Рехабилитација Вежби, 75 Сантиметри, Спа Сина

балансирано тело EcoWise Фитнес Бол, Пилатес Опрема за Рамнотежа, физикална Терапија и Рехабилитација Вежби,

DEN 934.80

Стока
Достапно.

Користењето на оваа салата топката редовно исто така, може да помогне да се поправи лошата положба на телото со усогласување на вашиот ' рбет додека сте седнати.БАЛАНСИРАНО ТЕЛО : Балансирано Тело е посветен на обезбедување на Пилатес-базирано образование и опрема која дава право на корисниците да внимаваат на движење, се направи здрав начин на живот промени, и на крајот се најде рамнотежа.Користете го за да се изврши мостови, притисна, и squats да се помогне да ги зајакнете стомачните мускули и карличен мускулите.На Балансирано Тело Eco Wise Фитнес Топката е во салата топката надградба што ви треба.Тоа се прави на пукна-доказ материјал, така да може да смета на тоа да трае многу години, па дури и со континуираната употреба.Можете дури и може да се користи за физикална терапија и рехабилитација вежбање ако се опоравува од повредата.Во потрага по совршена вежба додаток за да помогне во зајакнувањето на вашиот јадро и подобрување на вашиот рамнотежа?Фитнес бол работи чуда, кога станува збор за развивање на основни сила и подобрување на вашиот координација.ИЗГРАДЕН ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА : Заборавајте за вежбање топки, кои лесно пукна или колапс.Оваа вежба топката е нежна за кожата, бидејќи таа не содржи латекс, ПВЦ, phthalates, или хлорид.Оваа тешки-должност стабилност топката мерки 75 сантиметри во дијаметар и е најдобро одговара за лица со висина од 6'0" 6'7".Оваа Пилатес топката е направен од пукна-доказ материјал, ви дава мир на умот, дека тоа ќе остане во совршена форма за многу години.Последното нешто што сакате е вашата вежба топката пука под вас, додека вие седите на него или работат надвор.ВКЛУЧАТ ВАШИОТ ЈАДРО : Зајакнување на вашиот јадро мускулите преку обука со оваа салата топката.Седи на оваа топка, додека сте на работа им помага на промовирање на правилно држење на телото и му помага да се развие рамнотежа и стабилност.Од опрема за образование и видеа, ние сакаме да бидете сигурни дека ќе имаат токму она што ви треба да се направи здрав промена во вашиот живот.Нашата страст за позитивна промена резултираше во нашата станува најголем светски провајдер на дом-фитнес опрема и образование.Изведување на вашиот омилен кор вежби, без да се грижиш за тоа појавуваат под својата тежина.Од искусни инструктори за првата тајмери, ние сакаме сите да се оствари неверојатни бенефиции на овој извонреден вежбање и други ум-тело вежба методи.

Детали

Свеж

Избор на клиенти