.

.

New
BIGTREE Јога Топката 2021 Надградба Вежбање Фитнес Core Стабилност, Рамнотежа Сила 600 кг Капацитет Анти-Пукна Тешки Пренатална Birthing Yogaball за Office Home Салата

BIGTREE Јога Топката 2021 Надградба Вежбање Фитнес Core Стабилност, Рамнотежа Сила 600 кг Капацитет Анти-Пукна

DEN 239.76

Стока
Достапно.

ВЕЖБА ЈОГА ТОПКА - Одлично за физикална терапија, спортски тренинг, губење на тежината вежба, а исто така и боди билдинг тренинг.Рака воздушна пумпа вклучени со дополнителни приклучоци.ЗАЈАКНУВАЊЕ на ЈАДРО – Напреден фитнес топки може да се користи за да го подобрите вашето јадро на мускулите, подобрување на рамнотежата и телесната тежина.Чинот на останатите се уште се вклучува екстра мускули, така можете да добиете подобри резултати со помалку тежина. [НАДГРАДИ 2021] КОМЕРЦИЈАЛНИ ОДДЕЛЕНИЕ МАТЕРИЈАЛ – Обезбедува одлична лизга отпорни искуство, па можете да се фокусирате на вашиот тренингот и не ја вашата опрема.Анти-пукна дизајн ќе застане за да 600lbs.Достапни во повеќе бои и големини.ЈОГА ИСТЕГНУВАЊЕ – Тркалање Squats со топката ● свртени Нагоре куче и свртени надолу куче ● Надолу куче со нога кренете да lunge водат ● Седиште ' рбетниот ротација ● Седиште штркот претставуваат ● Воин јас да воин II и од страна на агол ● Торзото ротација ● Склони режа клоци ● Супермен на топката ● Детето претставуваат ● Надлактицата рамнотежа ● Мост на топката ● Лежи хип водат.Билансот на топката ви обезбедува со совршен пренатална вежба која ви помага да го отворите вашиот карлицата и позицијата на вашето бебе во најдобар начин за испорака.Тоа, исто така, им помогне да се намали болката во грбот и породувањето болка додека правејќи го тоа лесно за вас да се движи околу. (ве молиме, користете под стручен надзор).Напреден фитнес топки може да се користи за да го подобрите вашето јадро на мускулите, подобрување на рамнотежата и телесната тежина, што е идеално за јога, пилатес, градите компресија, седат прозорци, и други вежби.Тоа исто така може да се користи и како канцеларија топката чаир за подобрување на вашиот држење на телото и ублажување на болката во грбот.Без разлика дали сте вежбање со топка или како маса или стол или на канцелариски мебел, нашата големина величини може да ви помогне да најдете идеално топка големина.Обезбеди безбедност и удобност во употреба.

Детали

Свеж

Избор на клиенти