.

.

New
Џонсон CottonTouch Новороденче Миење & Шампон, 0.85 оз, 25ml (Пакување од 24)

Џонсон CottonTouch Новороденче Миење & Шампон, 0.85 оз, 25ml (Пакување од 24)

DEN 479.76

Стока
Достапно.

Помеша со вистински памук, ова бебе шампон и бања се мијат е специјално дизајниран за новороденче кожата да се остави го на чиста, moisturized, touchably мека.Дизајнирана за да обезбеди нови бебиња со нежна нега на кожата потреби; Тоа е совршено p H-балансирана бебе е чувствителна кожа, противалергиски, и клинички докажано да биде нежен и на доенчињата; Тоа е бесплатно на parabens, phthalates, сулфати, или боја.Светлината кадифена пенливата на овој шампон и чистење бања нежно измијте го измива далеку нечистотии и бактерии и може да се чистат со никакви остатоци како што остава вашето бебе е кожата мека; Изградена за вашето бебе е кожата, која е до 30% потенки и е потребна дополнителна нега.Со солза-слободен формула, ова коса шампон и тело измијте нема да ја иритираат вашето бебе е деликатна очи за време на бања време, Нашата безбедност уверување процесот е дизајниран да ги исполнуваат или надминуваат владини регулаторната козметички стандарди низ светот.Џонсон Бебе Cottontouch Новороденото се Мијат & Шампон, Специјално формулиран за да се биде пријател на вашето новороденче е чувствителна кожа, ова бебе се мијат и бебе шампон остава кожата и косата чиста и touchably мека.На Џонсон Нема Повеќе Солзи формула е како нежно да очи како чиста вода, и светлината, кадифена текстура на измијте го остава вашето бебе на косата и кожата touchably мека и може лесно.Од Џонсон, на број-еден избор на болниците, ова бебе се мијат & шампон е p H балансирана, противалергиски, без parabens, phthalates, сулфати, и бои.Бања измијте се помеша со вистински памук и е мека на новородените е кожата.

Детали

Свеж

Избор на клиенти