.

.

New
Minton На Мајки Ко. Солза-Слободен Природни Бебе Шампон во австралија | Австралија-Уверение Toxin-Free | со Климатизери и USDA-Сертифицирани Органски Argan Масло (200 мл)

Minton На Мајки Ко. Солза-Слободен Природни Бебе Шампон во австралија | Австралија-Уверение Toxin-Free | со

DEN 957.60

Стока
Достапно.

СОЛЗА-БЕСПЛАТНО, НЕЖНИ & БЛАГИ средства за ЧИСТЕЊЕ : На Мајки Ко.Природни Бебе Шампон е уникатна комбинација од Кокос-Основа средства за чистење и природни масла кои нежно чисти и ја храни и зајакнува вашето бебе е мека коса.ПРОТИВАЛЕРГИСКИ, БЛАГИ & НЕЖНО се ГРИЖИ ЗА ВАШЕТО БЕБЕ : На Мајки Ко's спектар на бебето нега производи се клинички тестирани за да се противалергиски, благ и нежен на бебето е мека и чувствителна кожа.Ја ХРАНИ И MOISTURIZES КОСА : На Мајки Ко.Природни Бебе Шампон е богата со Органски Argan Масло што е одличен извор на Витамини А&Д и е, исто така, полни со антиоксиданси и Омега 6 масни киселини, кои се познати да се зголеми зрнца, што резултира со посилна и поздрава коса.ПОМАГА за РАСТ на КОСАТА : На Мајки Ко.Природни Бебе Шампон е збогатен со про-витамин Б5 кој им помага на косата ја задржи својата влага, го подобрува изгледот на еластичноста, и помага во растот на косата.ПРИРОДАТА ВО, ТОКСИНИ OUT : Мајки Ко.Природни Бебе шампон е минерално масло-слободни и не содржи штетни или синтетички состојки - Нашите Направи Безбедно, Австралија-Уверение Toxin-Слободни и Алергија бебе шампон е од нашата палета на најдобри бебе-производи за нега.Тоа е направено без Минерални Масла, Sulphates (SLS, SLES), Parabens, ДЕА/ЧАЈ, Phenoxyethanol, Синтетички Мириси, Штипки, и многу други потенцијално штетни хемикалии.На Мајки Ко.Природни Солза-Слободен Бебе Шампон е toxin-слободен комбинација на Кокос-основа средства за чистење кои нежно чисти, додека Органски Moringa & Органски Argan масло помогне да се негуваат и да се зајакне вашето бебе е мека коса.На Мајки Ко.Природни Бебе Шампон е клинички тестиран за безбедност, противалергиски што го прави погоден за бебиња, како и деца.

Детали

Свеж

Избор на клиенти