.

.

New
Babo Растенија Чувствителни Новородено Бебе Пена за Миење со Природни Овес Preotein и Органски Calendula, Unscented 9 Fl Мл

Babo Растенија Чувствителни Новородено Бебе Пена за Миење со Природни Овес Preotein и Органски Calendula, Unscented

DEN 346.80

Стока
Достапно.

100% ДОБРО ЗА ВАШЕТО БЕБЕ : во Овој мирис-бесплатно, богат навлажнувачки пена нежно чисти и ја штити вашето бебе е нежен со кожата, косата и скалпот.Ова бебе пена шампон и тело измијте помага во спречување и ублажување на лулка капа.Мирис-Слободни.EWG Потврдена.ФОРМУЛИРАН ЗА МНОГУ ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА : Специјално развиен со природни овес Протеини и органски calendula да се заштити и да го негуваат вашата новородените е многу чувствителна кожа.Помага да се задржи вашето бебе е кожата мазна и здрава.РАСТИТЕЛНА ОСНОВА, ОРГАНСКИ ЗБОГАТЕНА ФОРМУЛА : Специјално формулиран со чиста состојки, вклучувајќи хидратантен Шеј и какао Путер да придавам влогови и да ги смири.Оваа блага бебе се мијат е збогатен со Babo Органски Nutri-Смири Комплекс.Вегетаријанската пријателски.БЕЗ ГРУБИ ХЕМИКАЛИИ ИЛИ НАДРАЗНУВАЧИ : Противалергиски да се намали ризикот од алергиска реакција и клинички тестирани под дерматолошки и детска контрола.Оценет број #1 во безбедноста со животната Средина Работната Група (EWG) за вашето бебе е здравје.Од пченица, соја и млечни слободни.Произведено во САД и Б Корп Уверение.НЕЖНО ДОВОЛНО ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА : Пумпа оваа негување на пена во вашите раце или пешкир 2 пати и масажа во вашиот бебешка кожа и коса.Мирис-слободен формула може да се исчисти, оставајќи ја кожата и косата чувство мека и утешат.Babo Растенија Чувствителни Новородено Бебе Пена За Миење Мирис Слободни.Хидратантен шеј и какао путер придавам влогови и да ги смири.Природни овес протеини штити чувствителната кожа.Збогатен со babos ексклузивни органски nutri ги смири комплекс.Мирис слободни, екстра нежни, богата пена нежно чисти деликатна кожа.Заштитува природната мекост и удобност на бебешка кожа.

Детали

Свеж

Избор на клиенти