.

.

New
Cadentia Jean d'Aigle Келн Бебе Портокал Цвет 8.5 floz/250ml Унисекс Мирис за Бебиња & Деца

Cadentia Jean d'Aigle Келн Бебе Портокал Цвет 8.5 floz/250ml Унисекс Мирис за Бебиња & Деца

DEN 1641.60

Стока
Достапно.

Нежна, пријатен Eau de Келн посебно формулирана за деца.Вклучувајќи ги и глицерин за да омекне бебе кожата заедно со алкохол. 250ml / 8.5 floz нежна, пријатен Eau de Келн посебно формулирана за деца.Вклучувајќи ги и глицерин за да омекне бебе кожата заедно со алкохол.Во 1945 година, Laboratoires Cadentia е роден во Марсеј со лансирањето на Жан д'Aigle и Жан des Salines, во чест на потекло градот и регионот на создателот Aigle и Salines во Швајцарија.Во 1952 година, Природата следи, со цел да се обезбеди безвременски Келн за целото семејство.Во 1985 година, Марк Florens, мироварец создателот, се интегрира Laboratoires Cadentia.Тој се уште е присутна во компанијата, каде што тој продолжува да се измисли миризливи формули, анимирани од страна на истата креативната страст како за време на неговиот зародиш.

Детали

Свеж

Избор на клиенти