.

.

New
Пилот Внатрешна и Надворешна 3-Сечилото Smart Флеш Планината Тавански Вентилатор 54in Графит Корави Сива боја со Ѕидот Контрола (Светлина Комплет се Продаваат Одделно)

Пилот Внатрешна и Надворешна 3-Сечилото Smart Флеш Планината Тавански Вентилатор 54in Графит Корави Сива боја

DEN 13966.80

Стока
Достапно.

54`Тавански Вентилатор од Пилот колекција.Висина : 9.80 инчи Ширина : 54.00 инчи.Стил : Реставрација Светлина Тип : Таванот Фанови.Крај : Графит.Безбедност Оценка : ETL & c ETL и Безбедност Оглас : Влажно.Вентилатор За Вклучување/Исклучување.Брзината на вентилаторот Нагоре/Надолу (6-Брзини) со коишто се слушаат Beep Потврда на Брзина на Промена.Светло За Вклучување/Исклучување.Светлината Слабо Нагоре/Надолу.Фан На Владата За Да Се Префрлате Режими (Зимски/Летен). 7/365 Ден И Распоред.Адаптивно Учење.Фан Групирање.Напредните Паметни Дома Интеграција.Алекса.Google Дома Асистент.Samsung Smart Things.Ecobee Термостат.Контрола 4 / Џош ПИ.Гравирани Опал Стакло Случај. 1,600 Lumens. 3000 K Боја Температура. 90 CRI - услов за Титулата 24 Енергетска Ефикасност. 50,000 Оценет Часа Оценет да LM-80 стандарди.Електрична енергија : 27 W на високо.Струење : 6744 CFM на високо.Ефикасност : 250 CFM/В. ВРТЕЖИ во минута : 170 RPMs на високо.Инспириран од златното доба на летање, овој паметен фан зема технологија за да на следното ниво.Спарите со ексклузивни Модерни Форми стан за да зачувате на трошоци за енергија и интуитивно да се создаде графиците кои се прилагодува на вашето однесување.Два симулирани дрво бои, контраст со мат црна или графит куќишта за разбраното се погледне во внатрешноста или надворешноста простори.Располагање со изборен LED luminaire спакувани во опал стакло.Smart Tech Интеграција Достапноста : • i OS App – Слободен Стан, Даунлоадирајте, достапни за непосредна употреба. • Андроид Стан - Слободен Стан, Даунлоадирајте, достапни за непосредна употреба. • Алекса - Слободен Алекса Вештина Преземете, достапни за непосредна употреба. • Google Асистент - Бесплатна i OS/Андроид Стан, Даунлоадирајте, достапни за непосредна употреба.Smart Tech Интеграција Започне Датуми : • Заверена WWA – ноември 2018 • Гнездо Интеграција – декември 2018 • Eco Bee – ноември 2018 • Samsung Smart Работи – ноември 2018 • Apple Homekit – февруари 2019.Еден RF Ѕид Контрола вклучени за локална контрола, дополнителна Ѕид Контрола на располагање за 3 или 4-начинот на контрола.

Детали

Свеж

Избор на клиенти