.

.

New
Крајната Текстилни -10 Пакет - 90-Инчен Круг Полиестер Лен Tablecloth, Праска

Крајната Текстилни -10 Пакет - 90-Инчен Круг Полиестер Лен Tablecloth, Праска

DEN 7010.16

Стока
Достапно.

100% Полиестер.Произведено во САД и Увезени. 10 коло tablecloths секоја мерка 90 инчи во дијаметар; обезбедува половина се намали на 60 инчи тркалезни маси или кат должина се намали на 30 инчен круг картичка и кафе маси.Лесна; еден-парче дизајн.Машина перат ткаенина; дамка поминува NFPA 701-2010 Тест# 1. Праска 90 инчен Круг Полиестер Tablecloths се совршен лен маса крпа за вашиот дом оркестарот, свадба, ресторан, забава и други специјални настани.Овие цврсти лен tablecloths се дизајнирани да бидат навремено и дамка отпорни и функција лесна дизајн со serged рабови.Бидејќи овие ткаенина табела облека се направени од издржлив полиестер, тие се машина перат и може да се користи безброј пати.На Праска 90 инчен Круг Полиестер tablecloths се одличен избор за вашата свадба, забава, домашна јадење, Божиќ и Благодарноста вечери и други специјални настани.Поради варијации во компјутерски монитори, бои, нијанси може да се разликуваат во изглед од екранот на екранот.Бројот на парчиња по пакет е еднаква на пакет име.Ве молиме пребарување Крајната Текстилни за појавување и комплементарни елементи во сите форми и големини.

Детали

Свеж

Избор на клиенти