.

.

New
Крајната Текстилни -10 Пакет - 54 x 96-Инчен Правоаголна Полиестер Лен Tablecloth, слонова коска Крем

Крајната Текстилни -10 Пакет - 54 x 96-Инчен Правоаголна Полиестер Лен Tablecloth, слонова коска Крем

DEN 1555.20

Стока
Достапно.

100% Полиестер.Произведено во САД и Увезени. 10 правоаголна tablecloths секоја мерка 54 x 96 инчи во страни; идеален за употреба како шалче или topper, на 6 и 8 нога банкет маси.Лесна; еден-парче дизајн.Машина перат ткаенина; дамка поминува NFPA 701-2010 Тест# 1. Слонова коска 54 x 96-Инчен Правоаголник Полиестер Tablecloths се совршен лен маса крпа за вашиот дом оркестарот, свадба, ресторан, забава и други специјални настани.Овие цврсти лен tablecloths се дизајнирани да бидат навремено и дамка отпорни и функција лесна дизајн со serged рабови.Бидејќи овие ткаенина табела облека се направени од издржлив полиестер, тие се машина перат и може да се користи безброј пати.На боја на слонова коска 54 x 96 Инчен Правоаголна Полиестер tablecloths се одличен избор за вашата свадба, забава, домашна јадење, Божиќ и Благодарноста вечери и други специјални настани.Поради варијации во компјутерски монитори, бои, нијанси може да се разликуваат во изглед од екранот на екранот.Бројот на парчиња по пакет е еднаква на пакет име.Ве молиме пребарување Крајната Текстилни за појавување и комплементарни елементи во сите форми и големини.

Детали

Свеж

Избор на клиенти