.

.

New
Roku Streambar, 4K/HD/HDR Streaming Media Player & Премиум Аудио Сите во Едно, Вклучува Roku Глас Далечински управувач, + Roku Безжична Subwoofer

Roku Streambar, 4K/HD/HDR Streaming Media Player & Премиум Аудио Сите во Едно, Вклучува Roku Глас Далечински

DEN 621.60

Стока
Достапно.

Вграден-во 4 K стриминг уред : Уживајте лесен, брз интерфејс со најновите и најпопуларните канали, плус пристап до бескрајни слободни забава—крак во брилијантен HD, 4 K, и HDR слика со остра резолуција и живописни бои оптимизиран за било која ТЕЛЕВИЗИЈА.Изненадувачки голем звук : Слушај во стравопочит како четири внатрешните звучници пополнете вашата соба со чиста, чиста звук кој Dolby Аудио—калибриран за целосна, богат звук, ќе ви се допаднат како голема вашиот ТВ звуци во неверојатна вредност.Срце-удар бас : Чудак до јачината на звукот и да се чувствуваат дека дополнителен удар на моќни ниски фреквенции со Roku Безжична Subwoofer—ќе уживате во 250 W на врв моќ за гром одговор без нарушување од 10" subwoofer јазик.Попаметни од вашиот просек soundbar : Roku Streambar произведува звук и надвор својата големина со помош на напредна аудио инженеринг во рамките на Roku OS—зголеми јачината на звукот и говорот јасност ќе го направат вашиот ТВ полесно да се слушне и да додадете богата длабочината на вашата музика.Едноставна поставки на звукот : Тоа е лесно да совршен вашиот звук без оглед на она што го гледа—автоматски пониски гласна реклами, зголемете ја јачината на звукот на гласовите, и оптимизирање на звукот за ноќта слушање така да не се разбудам на куќата.Брзо и лесно подесување : Сè што ти треба е вклучена во кутија—само приклучете го во вашиот ТВ и да се конектирате на интернет; тоа е толку едноставно.Нема повеќе жонглирање remotes : Моќност до вашиот ТВ, ја прилагодите јачината на звук, и контрола на вашиот стриминг сите со Roku глас далечински—го користите вашиот глас за брзо пребарување, игра за забава, пак текстот на, и повеќе.Bluetooth стриминг : Судрат вашата музика во живописни, студио-квалитет на звукот од вашите омилени канали или вашиот поврзан Bluetooth уред.Бескрајна забава : Поток што ви се допаѓа, вклучувајќи бесплатно во ЖИВО, во живо, вести, спорт, и 500,000+ филмови и ТВ епизоди низ илјадници бесплатни и платени канали.

Детали

Свеж

Избор на клиенти