.

.

New
Нова Надградба Ултразвучно Инфраред Коса Straightener Грижа Ладно Рамен Пегла за Коса Третман Терапија Поправка на Оштетена Коса LCD Дисплеј 360° Вртливата Мозок (Бела)

Нова Надградба Ултразвучно Инфраред Коса Straightener Грижа Ладно Рамен Пегла за Коса Третман Терапија Поправка

DEN 1174.80

Стока
Достапно.

Ултразвучно Технологија : Ефикасни во растворање на атомска содржани во косата балсам за подобра коса во исхраната апсорпција.Надградба на Инфрацрвена Технологија : 14 инфрацрвени зраци и домашно МИЛЕНИЧЕ греење технологија прават топлина рамномерно, намалување на косата оштетена и одмори, како и активирање на фоликулите на косата, да го промовира раст на косата.Прилагодливи Работно Време : Прилагодлив за нега на коса време помеѓу 2-18 секунди со едноставно притискање на [+]/ [-] копчиња.Супериорен за Нега на Коса : За свилен заврши каде и да одите.Пробив пареа коса зацврстување технологија се заклучува во влага, ја штити косата од оштетување, го намалува frizz, го подобрува сјајот и дава подолго траење стил.Ергономски Дизајн : LCD дигитален дисплеј за лесно користење, 360 степени професионални вртливата кабелот ви овозможува да стилот на секој агол, без заплитане.Универзална Напон (100-240 V) овозможува да се користи насекаде.Опис на производот : Ова е производот да го испорача и одржување на Невиден Одлична Прекрасни Коса.Ова не е губење на straightener или рамна коса железо, но, следната генерација на технологија за коса убавината, кои се многу успешни и популарни во Јапонија & италијански пазари.Ултразвукови и инфрацрвени коса straightener обезбедува извонредно nonabbrasive чистење на косата cuticle слој, и супер промени на proximal скала со quintessence, целосно rejuvenize на degra.Спецификација : Влезен напон : 100-240 VOutput напон : 35 VOutput моќ : 20 WFrequency : 50/ 60 HZUltrasonic плоча материјал : metal Infrared ray плоча материјал : PETColor : White How да се Користат : 1) се Мијат косата со шампон.2) Остава косата 80% сува по перење.3) Одделни коса во неколку wisps.4) Тест на косата маска дури и, потоа се чека за околу 15 минути.5) Клип на wisp на косата и флип 3-5 пати на многу ниска брзина, додека целата коса е направено.6) По 10-15 минути, или додека косата е за да се исуши, исплакнете ја косата со средна топла вода и исушете ја.Пакет Содржина : 1 * за Нега на Коса Iron1 * прирачник за Корисникот.

Детали

Свеж

Избор на клиенти