.

.

New
Гудмен 2.5 ТОН 15 ВИДОВИТ клима уред Пакет (GSX140311 CAPF3743C6 GMEC800603BN)

Гудмен 2.5 ТОН 15 ВИДОВИТ клима уред Пакет (GSX140311 CAPF3743C6 GMEC800603BN)

DEN 545.76

Стока
Достапно.

Зачудувачки добар баланс помеѓу долгорочна ефикасност и до пред трошоци е местото каде ќе најдете на GSX14 серија.Овој пакет е за оние во поладна клима кои сакаат повеќе заштеди на нивните месечни комунални сметка или на оние во потоплите клими, кои се во потрага по ниска цена AC единица.Овој пакет ги вклучува CAPF3743 C6 серпентина.На печка во овој пакет работи во 80% ефикасност и користи multi-speed компресор.Со две-фаза режач оваа печка работи потивко и генерира повеќе дури и топлина низ вашиот дом.Со две-фаза режач ќе забележите температурата натопи помалку пред повеќе греење циклус клоци во.Ова помага да се обезбеди подобра филтрација на воздухот од воздухот е да се движи повеќе редовно и ви дава одлична рамнотежа помеѓу трошоците и долгорочна вредност.Поради Калифорнискиот Државен правни ограничувања, оваа единица НЕ може да се продаваат во CA.Овој пакет ги вклучува TXV-TX3 N4. Сите други додатоци се продава одделно.Овие парчиња доаѓа со 10-годишна делови ограничена гаранција ако е инсталирана од страна на квалификуван инсталерот и да ја регистрирани онлајн рок од 60 дена од денот на инсталација. (Онлајн регистрацијата не е задолжителна, во Калифорнија).

Детали

Свеж

Избор на клиенти