.

.

New
WindyNation 400 Вати Monocrystalline Соларен Панел за Полнење со TrakMax MPPT 40A Соларни Задолжен Контролор + Далечински Метар Комплет

WindyNation 400 Вати Monocrystalline Соларен Панел за Полнење со TrakMax MPPT 40A Соларни Задолжен Контролор

DEN 338.40

Стока
Достапно.

Овој комплет вклучува : (4pcs) Monocrystalline Соларни Панели, Trak Max 40 A MPPT Соларни Задолжен Контролор со Далечински Метар, 40 ft.на УЛ Наведени 12 AWG Соларни Кабел, 3 Пара на Гранка Конектори, и 4 Поставува Соларен Панел Монтажа Хардвер. 400 Вати соларни полнење полнење овозможува до 400 w на чиста, слободен, обновливите извори на енергија.Дизајниран за RV е, кабини, домови, чамци, back-up и далечински моќност употреба.Совршен за полнење за 12 V или 24 V полнење на батеријата (оловни, AGM, Гел, и Литиум батерии) - видете Сопственикот Прирачник за детални информации и инструкции.Далечински Метар може да се монтира до 20 ft далеку од полните контролер и ги обезбедува сите системот readouts.Исто така, корисникот се прилагодува поставките може да се конфигурира со користење на Remote Метар интерфејс.На Windy Nation 400 Вати Monocrystalline MPPT Заврши Соларни Полнење Комплет доаѓа со сè што треба да почне производство, слободни, чиста моќ за сонце.Совршен за RV е чамци, кабини, и back up-моќ!400 Вати MPPT Соларни Комплет вклучува : (4) Monocrystalline Соларни Панели, Trak Max 40 A MPPT Соларни Задолжен Контролор, 40 ft.на УЛ Наведени 12 AWG Соларни Кабел, соларни гранка конектори, и соларен панел монтажа хардвер.Се користи за избирање алатки за да го прилагодите вашиот Сончев Комплет со 100ah Батерии или Trak Max Додатоци.

Детали

Свеж

Избор на клиенти