.

.

New
ATAI 200 Вати Количка за Соларен Панел, Батерија за Полнење за Преносни Генератор Моќ Станица мобилни Телефони Лаптоп 12V Автомобил Брод RV Приколката на Наполнетост на ?

ATAI 200 Вати Количка за Соларен Панел, Батерија за Полнење за Преносни Генератор Моќ Станица мобилни Телефони

DEN 3239.76

Стока
Достапно.

【Висока Ефикасност】 Употреба 200 W висока ефикасност monocrystalline силикон соларни ќелии, производство на електрична енергија ефикасност е 1.2 пати од конвенционалните поликристални. 【Преносни】компактниот соларен панел може да се свитка, и половина од тежината на слични соларни полначи, но еднакви на власт, така што може да донесе тоа насекаде.Одлично за патување, кампување, планинарење и повеќе. 【Водоотпорна & Трајни】Употреба PCB супстрат да се направи соларни панели, кои се повеќе издржливи. 【МИЛЕНИЧЕ Ламинат】Користење на високо-квалитетни ДОМАШНИ суровини lamination technology, тоа е посилна светлина. 【Широка Примена】Компатибилен со голем број на 5 V електронска опрема.Како што се мобилен телефон, таблет, камера, вентилатор, моќ банка и така натаму. 1.Висока ефикасност материјал(до 24.2%)*200 W соларни ќелии, до 23.5% ефикасност, обезбедување бескрајни joice за лаптоп и други батеријата под сонцето.*1/3 полесни од иста моќ на соларни slicon.Вкупната енергија е зголемен за 1/3 во споредба со истиот соларен панел големина.2.Водоотпорен и Durablehigh анти-носат МИЛЕНИЧЕ соларен панел со IP65 водоотпорен заштита ниво , висока температура отпорни,со текот на моќ заштита, пренапонска заштита, краток спој заштита, идеален за активности на отворено како што кампување патувања и риболов.3.Тоа може да се здипли во briefcase за лесен транспорт.Можете да го поставите на панел надвор од торбата, апсорбирање на сончевата енергија насекаде под силна сончева светлина.Производ Параметри : Производ големина : 2420*550*4mm Folded големина : 550*550 *30mm Product тежина : 5850g Maximum моќ : 200 WPower грешка опсег : ±5%Работен напон : 16.15 VOpen коло напон : 19.8 VWorking струја : 12.12 AShort спој струја : 12.72 AMaximum систем напон : 1000 VOutput режим : крстосница кутија (со MC4 интерфејс).

Детали

Свеж

Избор на клиенти