.

.

New
YILANJUN 250/275/300W Monocrystalline Соларен Панел Рибарски Брод Домаќинство Полнење 24V Фотонапонски Панел Дистрибуирани Фотоволтаични Енергија Модул

YILANJUN 250/275/300W Monocrystalline Соларен Панел Рибарски Брод Домаќинство Полнење 24V Фотонапонски Панел

DEN 191.76

Стока
Достапно.

★Водоотпорен : соларни панел има алуминиум рамка, калено стакло, задниот панел и сливните кутија, со што се зголемува нејзината практичност, практичност и waterproofness. ★Издржливи : Соларни модули можат да го издржат ударот на ветерот, снег и град, и може да продолжи да генерира електрична енергија во груби средини. ★Заштеда на енергија : Со тоа, заштеда на енергија и заштита на животната средина, нула електрична енергија записи во текот на годината, не треба да се потпираат на градот со електрична енергија, може да ја намали вашата електрична енергија проблеми. ★Висока ефикасност : употреба на пет-бар линија технологија го прави напојување побрзо и поефикасно, и на конверзија стапка е поголема. ★Контактирајте со нас : Ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме да бидат слободни да контакт.Име : Соларен Панел Врв моќност : 250 W/275 W/300 W Мобилен : 60pcs 6*10мм Врв напон : 30 V Врв на струјата : 8.33/9.17/10 A Отворено коло напон : 36 V Краток спој струја : 9.17/10.08/11 A Тежина : околу 19 KG Одбор големина : 1640*992*35mm Забелешка : Сите податоци се рачно мери и може да се неточни.Ве молиме да се однесуваат на вистинскиот производ.

Детали

Свеж

Избор на клиенти