.

.

New
WindyNation 400 Вати (4pcs 100W) Соларен Панел за Полнење со TrakMax MPPT 40A Соларни Задолжен Контролор со Далечински Метар + Соларни Кабел & Конектори + Монтажа голема Заграда

WindyNation 400 Вати (4pcs 100W) Соларен Панел за Полнење со TrakMax MPPT 40A Соларни Задолжен Контролор со

DEN 302.40

Стока
Достапно.

400 Вати соларни полнење полнење овозможува до 400 w на чиста, слободен, обновливите извори на енергија.Дизајниран за RV е, кабини, домови, чамци, back-up и далечински моќност употреба. 4pcs 100 W Панели, Trak Max 40 A MPPT Задолжен Контролор со Далечински Метар, 40ft 12 AWG УЛ Кабел, конектори, и Z-Загради.Совршен за полнење за 12 V или 24 V полнење на батеријата (оловни, AGM, Гел, и Литиум батерии) - видете Сопственикот Прирачник за детални информации и инструкции.Далечински Метар може да се монтира до 20 ft далеку од полните контролер и ги обезбедува сите системот readouts.Исто така, корисникот се прилагодува поставките може да се конфигурира со користење на Remote Метар интерфејс.На Windy Нација 400 Вати MPPT Заврши Соларни Полнење Комплет доаѓа со сè што треба да почне производство на слободен, чиста енергија од сонцето!Совршен за RV е, чамци, кабини и back-up моќ!Windy Nation е 400 Вати Соларни Комплет вклучува СÈ што ви треба за да започнете : 4pcs 100 W Windy Nation Поликристални Соларни Панели, Trak Max 40 A MPPT Соларни Задолжен Контролор со LCD Отчитување и корисникот се прилагодува поставките + Температурни Сензори + Далечински Метар, 40 ft на УЛ Наведени 12 AWG Соларни Кабел, сите потребни Конектори за жици, и сите потребни монтажа хардвер.Производ фотографиите погоре покажуваат индивидуалните слики на сите вклучени предмети и дополнителни технички информации.Додадете информации за батеријата и DC-да-AC инвертор и вие сте подготвени за искористување на сонцето е бесплатно енергија.На Trak Max 40 A MPPT Задолжен Контролор ќе се зголеми моќта производство и до 30%.На Windy Nation 400 Вати Соларни Полнење Полнење е идеално решение за обезбедување на back-up на моќ или off-grid енергија кога ви е потребна!Windy Nation обезбедува следниве гаранција : (1) Една година гаранција на сите вклучени компоненти. (2) 90% соларен панел излез по 10 години (3) 80% соларен панел излез по 25 години.

Детали

Свеж

Избор на клиенти