.

.

New
480W Домашна Мрежа Тај Сончевиот Систем за Полнење На Мрежа Систем со 4pcs 120W Monocrystalline Соларен Панел и 1000W MPPT Соларни Мрежа Тај Моќ Инвертер

480W Домашна Мрежа Тај Сончевиот Систем за Полнење На Мрежа Систем со 4pcs 120W Monocrystalline Соларен Панел

DEN 6383.76

Стока
Достапно.

инаку ние ќе брод во зависност од вашата земја.На Giosolar 480 W На Мрежа Соларни комплет вклучува : - 4x 120 W Monocrystalline соларен панел спроведен со 90mm на соларни кабел и водоотпорен конектори - 1x 1000 W Мрежа Тај Моќ Инвертер(22 V-60 V) - 1x 5 M соларни кабел со Машки & Женски конектори ( Црвена околу 2,5 M, Црна околу 2,5 M) - 1x Гранка Конектори Постави 120 W Моно Соларен Панел Спецификации : Максимална Моќност : 120 W Оптимална Оперативен Напон(Вмп) : 18 V Отворено Коло Напон(Voc) : 21.Пред-drilled дупки за брза монтажа и обезбедување.Корозија-отпорни алуминиумска рамка. 1000 W мрежа тај моќ инвертер,повеќето ефикасност и технолошки напредни инверторот за систем за соларна енергија, ги зачувате вашите комунални сметка.92 KWh на Електрична енергија На Ден, за Дома(4 часа целосна сонце на ден).5 lbs(7 KG) 90mm на посебен кабел со машки & женски конектори во прилог.Заеднички off-grid апликации вклучуваат кабини, Off-Grid возила, чамци, како и сува кампување.23 На Димензии : 1015*665*25мм/39.67 Краток Спој Струја (Isc) : 7.Инверторот го заштитува системот од преоптоварување, низок напон, над напон, над сегашната, обратна поларитетот.БЕЛЕШКИ : ве Молиме кажете ни треба што спецификација на Моќ инвертер : САД : 110 V / ЕУ : 220 V.Флексибилна Употреба на Електрична енергија , Во Облачни Денови, Кога Снабдувањето со електрична Енергија е Доволен,Автоматски Добива Енергија од Вашата Држава Мрежа Систем за Снабдување на Вашиот Товар.Off-grid системи не се врзуваат за комуналната мрежа и се здобил со користење на батеријата банка.By користење на on-grid соларни системи, што може во голема мера или целосно да ја намали вашата електрична сметка.Разликата помеѓу on-grid, и off-grid : On-Grid Системи се врзуваат директно до вашиот комунални мрежа, нуди алтернативен извор на енергија во прилог на она што услужна компанија provides.Мрежа се грижи за storeage за вас.Покрај тоа, во зависност од големината на вашата мрежа системот, можете да ги примите монетарната се враќа.6 V Оптимална Оперативни Струја (Imp) : 6.

Детали

Свеж

Избор на клиенти