.

.

New
Powerwerx FSP-300W Виткање и Преносни Соларен Панел

Powerwerx FSP-300W Виткање и Преносни Соларен Панел

DEN 372.00

Стока
Достапно.

На Powerwerx FSP-300 W виткање соларен панел овозможува дури и поголема моќ додека се уште се преносни и лесни за транспорт.Компактна и лесна тежина, со лесно да се носи се справува.Дизајниран со трајни ETFE површината филм и Monocrystalline соларни ќелии.Лесно да ја полните вашата паметни телефони и таблети со интегриран USB Тип-A и Тип-C полнење пристаништа.Се снабдува со 9 метри кабел со MC4 конектори.Powerwerx FSP-300 W виткање 300 вати соларен панел е идеален за чување на вашите батерии и паметни уреди наплаќа.Совршен придружник за дополнување на вашите активности на отворено.Чистење пренослив моќ, што е лесен за транспорт, и целосно да се молчи без EMI/RFI.Дизајниран со трајни ETFE површината филм и Monocrystalline соларни ќелии да се обезбеди повисок светлина конверзија и ефикасност.Изградена во сливните кутија со (2) USB Тип-А QC3.0 и (2) USB Тип-C излези.Кога се користи со факултативниот MPPT-300-14.6 Li Fe PO4 соларни задолжен контролор, вие можете безбедно да се наплатат сите Bioenno 12 V Li Fe PO4 батерии.Карактеристики : ETFE Површината Film Monocrystalline Соларни Cells Easy да Носат Магнетни Затворање Handles Adjustable Ставови(4) Тешки Gromets Heavy Должност Поздравниот Доказ Материјал (не се распоредат во дождот)Складирање Торбичка со Метални Патент за Чување на Кабли (и желба Задолжен Контролор, не се вклучени)Изградена во Сливните Кутија со (2) USB Тип-А QC3.0 и (2) USB Тип-C Outputs Specifications : Мобилен Ефикасност : >21%Ткаенина Материјал : 500 D Nylon Maximum Врв Моќ : 300 Watts DC Излез : 36 V 8 A max Number на Виткање Панели : 4 Cell Тип : Monocrystalline Panel Конекции : 9ft на кабел со (2) MC4 Connectors USB Тип-Еден Излез : 5 V/3.4 А, 9 V/2.5, 12 V2 A - 24 W Max USB Тип-C Излез : 5 V/3А, 9 V/3А, 12 V/3А, 15 V/3А - 45 W Max Folded Димензии : 24.1" x 28.0" x 2.25" (612mm x 711mm x 57mm)Ширевте Димензии : 91.0" x 28.0" x 0.2" (2311mm x 711mm x 5mm)Изборен Задолжен Контролор : MPPT-300-14.6 или еквивалент (не се вклучени)Тежина : 24.0 lbs. (10.9 kg)Гаранција : 1 Година.

Детали

Свеж

Избор на клиенти