.

.

New
720 Вати 12 Volt 24 Volt Соларен Панел Премија за Полнење со 6pcs 120W Monocrystalline Соларен Панел и 60A PWM Соларни Задолжен Контролор + Додатоци за RV Брод Дома Надвор Мрежа Систем

720 Вати 12 Volt 24 Volt Соларен Панел Премија за Полнење со 6pcs 120W Monocrystalline Соларен Панел и 60A PWM

DEN 5759.76

Стока
Достапно.

На 720 W исклучување мрежа соларен погон почетниот комплет Вклучува : 6pcs 120 W Соларен Панел (Премиум соларни ќелии )+ 60 A PWM LCD Задолжен Контролор + 1pc 5 M соларни кабел со конектори( 2.5 m црна + 2.5 m црвено ) + сет на Y гранка Конектори(зависи од вашиот 12v/24v систем). 6 Pcs 120 W monocrystalline соларни панели, Висока модули конверзија ефикасност до 21%, Напредни и gre материјал со мулти-слоевит лист laminations ќелија подобрување на перформансите и да се обезбеди подолг животен век.го издржат високи ветер и снег товари, Пред-drilled дупки.Диоди се пре-инсталиран во сливните кутија и еден пар од 90см кабли со Машки & Женски конектори за лесно поврзување. 60 A LCD PWM Соларни Задолжен Контролор Моќ на Регулаторот,12 V/24 V систем auto-уреди со покажувач, со батерија сменат, преоптоварување, краток спој и со текот на полнење/празнење заштита обезбедува поширока исклучување мрежа апликации и безбедност.Водоотпорен IP-65 Оценет Делница Кутија,Напредни вода и прашина доказ ниво,комплетна заштита против животната средина честички и низок притисок на водата авиони.Одлична за сите off-grid инсталации на куќа,дом,покривот,motorhome,гаража,двор,кабината,барака,чамци и др.исто така може да се користи за било самостојна off-grid систем за соларна енергија со батерии, како што се апарати за домаќинство сончевиот систем или сончевата светлина.Пакетот вклучува : 6x 120 W Monocrystalline соларен панел спроведен со 90mm на соларни кабел и водоотпорен конектори 1x 12 V/24 V 60 A PWM Соларни задолжен контролор 1x 5 M соларни кабел со конектори ( Црвена околу 2,5 M, Црна околу 2,5 M) 1 Сет на Y Гранка Конектори 120 W Соларен Панел Спецификации : - Максимална Моќност : 120 W - Оптимална Оперативен Напон (Вмп) : 18 V - Open-Коло Напон (Voc) : 21.2 V - Оптимална Оперативни Струја (Imp) : 6.67 A - Краток Спој Струја (Isc) : 7.23 Голем - Димензии : 1015*670*30мм / 39.96 X 26.38 Х 1.18 Во - Тежина : 15.5 lbs (7 KG) - 90mm на посебен кабел со конектори во прилог.

Детали

Свеж

Избор на клиенти