.

.

New
Тема од Gorham Sterling Silver Сирење Нож w/Избере HHWS Сопствени Направени 8 1/4

Тема од Gorham Sterling Silver Сирење Нож w/Избере HHWS Сопствени Направени 8 1/4

DEN 1656.00

Стока
Достапно.

Состав : Стерлинг Сребро.Производител : Gorham, Whiting.ТЕМА ОД GORHAM Sterling Silver СОПСТВЕНИ НАПРАВЕНИ ШУПЛИВИ се СПРАВИ СО не ' РЃОСУВАЧКИ СПРОВЕДУВАЊЕ на СИРЕЊЕ СО НОЖ ги СОБЕРЕШ ОКОЛУ 8 1/4; во моделот ТЕМА ОД GORHAM.Тоа НЕ е monogrammed и е во одлична состојба.Она што е "Сопствени Направени" парче?Сопствени направени парчиња се направени од оригиналниот парче во вашиот шаблон кои не се на друг начин достапни или тешко да се најде на пазарот, особено во однос на обрасци.Шупливи се справи со објектите се направени од оригиналниот рачка во вашиот модел со нов нерѓосувачки или silverplated се имплементира.Тогаш парче е рачно заврши со високо развиени вештини silversmith во САД.Сите прилагодено нарачки се направи-да-цел и обично брод во рок од 5-7 работни дена.Сега дека многу фунта модели се прекинува, обичај парчиња станаа главен во фунта сребро индустрија и се широко понудени од страна на мејнстрим фунта flatware дилери.Зошто не е Празен се Справи со парче означени/печат на било кој начин?Тоа е фунта?Да, шупливи се справи со е фунта и вистински се справи во својот модел, иако тоа не е обично печат.Шупливи ракување со објекти беа обично не се печат поради нивната шупливи изградба.Сите наши шупливи се справи со парчиња се темелно прегледани и тестирани пред да превозот и се гарантира фунта.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Детали

Свеж

Избор на клиенти