.

.

New
Јулијана, од страна на Вотсон Sterling Silver Сирење Нож со Трансферот Сопствени Направени HHWS

Јулијана, од страна на Вотсон Sterling Silver Сирење Нож со Трансферот Сопствени Направени HHWS

DEN 1656.00

Стока
Достапно.

Состав : Стерлинг Сребро.Производител : Ватсон.ЈУЛИЈАНА, СО WATSONSterling Сребро шупливи се справи со нерѓосувачки нож СИРЕЊЕ НОЖ СО ТРАНСФЕРОТ СОПСТВЕНИ НАПРАВЕНИ прибл. 8; во моделот ЈУЛИЈАНА СТРАНА на ВОТСОН.Тоа НЕ е monogrammed и е во одлична состојба.Она што е "Сопствени Направени" парче?Сопствени направени парчиња се направени од оригиналниот парче во вашиот шаблон кои не се на друг начин достапни или тешко да се најде на пазарот, особено во однос на обрасци.Шупливи се справи со објектите се направени од оригиналниот рачка во вашиот модел со нов нерѓосувачки или silverplated се имплементира.Тогаш парче е рачно заврши со високо развиени вештини silversmith во САД.Сите прилагодено нарачки се направи-да-цел и обично брод во рок од 5-7 работни дена.Сега дека многу фунта модели се прекинува, обичај парчиња станаа главен во фунта сребро индустрија и се широко понудени од страна на мејнстрим фунта flatware дилери.Зошто не е Празен се Справи со парче означени/печат на било кој начин?Тоа е фунта?Да, шупливи се справи со е фунта и вистински се справи во својот модел, иако тоа не е обично печат.Шупливи ракување со објекти беа обично не се печат поради нивната шупливи изградба.Сите наши шупливи се справи со парчиња се темелно прегледани и тестирани пред да превозот и се гарантира фунта.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Детали

Свеж

Избор на клиенти