.

.

New
CA (Целулоза Ацетат) Шприц Филтри 25mm Дијаметар 0.45 µm Големината на Порите за Протеини Филтрација од Allpure Биотехнологија (Целулоза Ацетат, Пакување од 100)

CA (Целулоза Ацетат) Шприц Филтри 25mm Дијаметар 0.45 µm Големината на Порите за Протеини Филтрација од Allpure

DEN 1342.80

Стока
Достапно.

[СЛУЧАЈ НА 100 PCS] Богородица PP домување со чиста CA (Целулоза Ацетат) мембрана, со Дијаметар : 25мм, големината на Порите : 0.45 µm.Целулоза Ацетат мембрани се многу ниски протеини врзување со ниска extractables, и се препорачува за апликации кои бараат максимален протеини обновување.Целулоза Ацетат шприц филтри е добро за филтрација на buffers, воден реагенси и ОВЖС/ELISA реагенси и примероци.СА исто така е добро за клеточна култура медиумите и серумски користи со не-чувствителни клеточните линии.Ние произведуваме сорти материјал мембрански филтри и шприц филтри, како што се НАЈЛОН, ЈСВ, HPPTFE, PTFE, PVDF ,CA ,MCE и така натаму.може да ги исполни вашите различни побарувачката за лабораториска / Индустриски / биолошки ..користите.Ние ќе се обезбеди целосна професионална поддршка по продажба и 30 дена по-продажбата на заштита со нови замена или пари назад.Материјал Тип : CA (Целулоза Ацетат) | Големина : 0.45 µm.

Детали

Свеж

Избор на клиенти