.

.

New
Rexnord PT Одберете EFB315T 3-15/16 Прирабница Блок Сферични Ролери Имајќи

Rexnord PT Одберете EFB315T 3-15/16 Прирабница Блок Сферични Ролери Имајќи

DEN 222.96

Стока
Достапно.

Дополнителни динамичен неусогласеност капацитет accommodates зголемување на вратило движење за време на работата, намалување на потенцијалот за предвремена имајќи неуспехот се должи на движење и нерамнотежа. *Прирабница Блок Сферични Ролери Имајќи 3-15/16" го понесе дијаметар. *Овие индустриски лежишта користат индустрија-стандардни димензии дозволувајќи им на заменливост со други водечки брендови.На два дела надворешниот прстен овозможува двојно статичка и динамичка неусогласеност капацитет на други лежишта на пазарот.Линкот-Појас ролери имајќи линија овозможува флексибилност да ги менувате лагери за вашата апликација, без целосна замена.Ние нудиме и изменуваат, и off-the-полица топката лежишта како и посветен инженеринг поддршка за да се обезбеди да добиете топка лежишта што треба.За над 100 години, Rexnord е доверлив име во топката лежишта.Rexnord е Линк-Појас валчести лежишта, исто така, обезбедува одлична запечатување options (опции) и имајќи пломби кои, исто така, може да се смени во поле со неколку различни опции има Линк-Појас ролери лого со соодветна печат за вашата апликација.Нашите Рекс, Линк-Појас, и PT Одберете топката имајќи брендови веќе долго време се постави стандард за квалитет, издржливост, и перформансите што потрошувачите ги очекуваат.Линк-Појас PLB Подели Блок Сферични Ролери Имајќи решенија нудат сплит сместен сферични ролери имајќи дека е drop-in компатибилен со повеќето стандардни системи.

Детали

Свеж

Избор на клиенти