.

.

New
ПЕДЕРОТ 22324E1A-M Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 120mm ID, 260mm OD, 86mm Ширина, 2600rpm Максимална Ротациона Брзина, 1160kN Статич

ПЕДЕРОТ 22324E1A-M Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 120mm

DEN 23712.00

Стока
Достапно.

Тоа има CN (нормално) радијална внатрешни царинење ознака што го прави погоден за апликации каде товарот и брзини не резултираат со термичка експанзија.Ова лого е оценет "Светлина" што го прави применлив за употреба за просечната носивост или каде просторот е помал, тоа има поголема ролери сет од стандардни ролки за дополнителна издржливост, и може да се користи до максимум оперативни температура од 200 степени C/392 степени Ф директно понесе одговара на конвенционалните цилиндрични вратило.ПЕДЕРОТ произведува голем број на лежишта кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди за обезбедување на квалитет.Основан во 1883 година, ПЕДЕРОТ е со седиште во Schweinfurt, Германија.Спецификации Главниот имајќи димензии DIN 635-2 Основната динамичко оптоварување рејтингот DIN ISO 281 Димензионални и геометриски tolerances DIN 620-2, толеранција класа PN CN радијална внатрешни царинење DIN 620-4 (ISO 5 753) Преку стврднување челик за внатрешниот и надворешниот прстени и валјаци ISO 683-17 Систем за создавање дел броеви за возен лежишта DIN 623-1 Валчести лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.На внатрешниот и надворешниот прстени и барел ролки се направени од ниска-легура, преку прекалени хром челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Надворешниот прстен има центар ритам со три дупки рамномерно распоредени околу тоа за додавање на лубриканти.Директно создаден за монтирање на конвенционалните цилиндрични шахти.Оваа дозвола се дава ширина за само-прегрупирање и компензира за статичка и динамичка усогласеност со грешки.Оваа сферични ролери имајќи е за употреба во разни апликации, како што се вилица crushers, impactors, конус crushers, и транспортери, меѓу другите.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.На ролери-водени солидна месинг кафез спречува барел ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Двоен ред на сферични ролери имајќи за апликации кои поддржуваат радијална и осцилирачки axial товари.Оваа ПЕДЕРОТ двоен ред на сферични ролери лого со месинг кафез е погоден за апликации кои поддржуваат радијална и осцилирачки axial товари.

Детали

Свеж

Избор на клиенти