.

.

New
Oneida Лет Секојдневниот Flatware Салата Предници, Сет од 4

Oneida Лет Секојдневниот Flatware Салата Предници, Сет од 4

DEN 291.84

Стока
Достапно.

ВКЛУЧУВА : Ова Oneida сребрениот сет содржи (4) салата предници.Лет линија е наменета за обичните ресторани и секојдневните домашни јадења.КЛАСИЧЕН ДИЗАЈН : Овој сет на салата предници лета назад до 1950-тите.Декадата беше почетокот на меѓусебно поврзани, трансантлантските светот каде стилови свиткана да асиметрии и поп музика warped за рок-n-roll.Полетување за тече скулптура на средината век со Летот.ВРВЕН КВАЛИТЕТ : Она што го издвојува есцајг на допир?Заврши и тежина.Овие стручно направена предници се огледало заврши, екстра јаки, но delicately светлина во рака.Резултат?Совршенство.ПРЕМИЈА од не 'РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК : 18/0 нерѓосувачки челик сребрениот е екстра траен и обезбедува заштита од' рѓа.Овие гранки ќе блесне за јадење чисти и мие во машина за миење садови се грижите слободни.ОГРАНИЧЕН ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Купи еднаш.Импресионира со години.Овие нерѓосувачки челик предници биле изградени да трае.Тоа е нашето ветување.Креирање на уникатно и незаборавно јадење искуство – ова е Oneida мисијата.Се обидува да ги постигнеме нашите идеални текот на последните речиси 150 години се направи ни tabletop индустриски лидер.Од 1880, Oneida е, и продолжува да биде, синоним за луксуз.Има есцајг.А потоа, тука е Oneida.Сатенски или огледало, модерен или класичен, едноставен или раскошен – ние имаме совршено се вклопуваат за секој ресторан или домаќинство.Овој модел е 18/0 нерѓосувачки челик има дополнителна издржливост и ' рѓа отпор на повеќе пристапен цена така може да го зголеми вредноста додека престојуваат ефективни.Состанок секој јадење идеален додека никогаш не компромитирање на квалитетот.Тоа е Oneida.

Детали

Свеж

Избор на клиенти