.

.

New
Mikasa Серена Нерѓосувачки Челик Коктел Вилушка, Сет од 4

Mikasa Серена Нерѓосувачки Челик Коктел Вилушка, Сет од 4

DEN 478.56

Стока
Достапно.

Овие коктел предници се совршени за морска храна, вклучувајќи ги и школки, ракчиња, hors d'oeuvres или мезе.Чиста, класичен облик додава едноставна елеганција да било маса или бифе.Изнесам овие 5-1/2-инчен предници за мезе на било кој собир.Благодарение на 18/0 нерѓосувачки челик, оваа група стои до rigors на секојдневна употреба, и никогаш не треба полирање.Секое парче во собата е машина за миење садови безбедно за лесно и брзо расчистување.Се донесе еден допир на елеганција на трпезариска маса со Mikasa Серена Сет од 4 Коктел Предници.Овие коктел предници се совршени за морска храна, вклучувајќи ги и школки, ракчиња, hors d'oeuvres или мезе.Чиста, класичен облик додава едноставна елеганција да било маса или бифе.Изнесам овие 5-1/2-инчен предници за мезе на било кој собир.Благодарение на 18/0 нерѓосувачки челик, оваа група стои до rigors на секојдневна употреба, и никогаш не треба полирање.Секое парче во собата е машина за миење садови безбедно за лесно и брзо расчистување.Mikasa dinnerware поставува и flatware имаат многу опции за да го направи вашиот јадење искуство совршен.Дали ви се допаѓа класичен изглед, или модерен пресврт, Mikasa има поставува дека ќе донесе на вашата маса за живот.Mikasa 5 Парче Место На Поставување Dinnerware Сет, Сребро Кварц.Елегантни кварц бендови форма на дебел граница околу рамката на секоја чиста бела парче, создавање на око-фаќање на speckle ефектот кој го подобрува нејзиниот изглед со живописни, рефлексивни сјај.Platinum линија бендови се создаде елегантен граници околу благо заоблени агли и упад рабови.Mikasa 4 Парче Место На Поставување Dinnerware Сет, Мартина.Platinum линија бендови се создаде елегантен граници околу благо заоблени агли и упад рабови.Рака мие само, овој сет е не се препорачува за употреба во микробранова печка.

Детали

Свеж

Избор на клиенти