.

.

New
Заслуга На Мелење-O-Flex Абразивни Размавта Тркала, 5/8 Арбор, Тркалезна Дупка, Керамички Алуминиум Оксид, 4 Кол., 2 Лице Ширина, Чакал 50, 12000 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакувањ

Заслуга На Мелење-O-Flex Абразивни Размавта Тркала, 5/8 Арбор, Тркалезна Дупка, Керамички Алуминиум Оксид, 4

DEN 311.76

Стока
Достапно.

Керамички алуминиум оксид е само-острат ронки дека е потешко, сè посилно и трае подолго од алуминиум оксид.Крпа поддршка е поцврста, построг, и подебели од хартија или филм поддршка.Размавта тркала подобро да се приспособат на работното парче од еден диск, и најчесто се користи за мелење, а по завршувањето на нередовно облик workpieces. 5/8" арбор дупка работи со голем број на адаптери и bushings за да се овозможи ова тркала за да ги собере многу алатки.Флексибилни за да се произведе мазна, дури и завршува на делови со комплексни geometries.

Детали

Свеж

Избор на клиенти