.

.

New
Auniwaig 240 Ронки Размавта Брусење Тркала Главата Мелење Пршлен,15x14mm Алуминиум Оксид Размавта Тркала,Монтирани Размавта Тркала со 1/8 Арбор за Ротари Алатка 10pcs

Auniwaig 240 Ронки Размавта Брусење Тркала Главата Мелење Пршлен,15x14mm Алуминиум Оксид Размавта Тркала,Монтирани

DEN 263.76

Стока
Достапно.

【Перформанси】- Алумина абразивни сандер е постојано изложени за да спречите затнување и даде униформа финиш,Најдобро како завршна сандер по потешки површината пескарење и материјал отстранување е завршен. 【Забелешка】- монтиран flapper тркала погоден за повеќето од вежба;ве Молиме да ја ротирате насока на стрелките на часовникот кога се користи, не го користат стрелките на часовникот. 【Материјал】- дршката на овој мелење месо тело глава е направен од нерѓосувачки челик, абразивни дел е направен на алумина материјал и газа се користи како назад база материјал.Неверојатни перформанси, бидејќи од високо квалитетен материјал и специјален дизајн. 【Апликација】- Пескарење размавта воланот е погодна за израмнување, отстранување на рѓа, чистење, deburring, површината мелење, декоративни мелење, faceting и така натаму.Одлично на не-метали и метали.Идеален за брусење и полирање рамни или contoured површини на широк опсег на материјал. 【Димензија】- Грануларност : 240-жито; Големина на Тркало : 15mm 14mm x / 0.59-инчен x 0.55-инчен (D*L); месо тело со Дијаметар : 3мм / 1/8-инчен.Големина : 15x14x3mm;10pcs.

Детали

Свеж

Избор на клиенти