.

.

New
MG на Хемикалии - 824-1L 99.9% Isopropyl Алкохол Електроника Почиста, 945 mL (1 Четвртиот) Течни Шише & NTE Електроника SW02-10 Не-Чиста Лемење Фитил, #4 Сина, .098 Ширина, 10' Должина

MG на Хемикалии - 824-1L 99.9% Isopropyl Алкохол Електроника Почиста, 945 mL (1 Четвртиот) Течни Шише & NTE

DEN 2131.20

Стока
Достапно.

Производ 1 : 99.9% Anhydrous растворувач—ги Отстранува вода и влага од компоненти, што им остава да се исуши.Производ 1 : Исполнува reagent ACS.Производ 1 : Исполнува МИЛИ Spec TT-I-735 A и ASTM D770. Производ 1 : Помалку од 0.001 g/100 m L (non-volatile остатоци.Производот 2 : ги Отстранува до четири пати повеќе лемење од конвенционалните фитил, и екстракти лемење многу побрзо отколку фитили врз основа на Типот-Р прашоци.Производот 2 : Остатоци остави зад себе е halide слободни и не-проводници, така што не треба да се чисти надвор од одборот.Производот 2 : 100% бакар фитил има фина плетенка дизајн за да се промовира силна capillary акција да се повлече вишокот на лемење.Производот 2 : на Располагање со стандардни или анти-статички bobbins.MG на Хемикалии - 824-1 L 99.9% Isopropyl Алкохол Електроника Почиста, 945 m L (1 Четвртиот) Течни Bottle MG Хемикалии Isopropyl Алкохол Електроника Почиста.Безбедно за повеќето пластика. 99.9 Проценти чиста anhydrous.Ги Исполнува Мили.spec. #TT-1-735 A.За употреба на : PC одбори, конектори и контакти, полу-проводници, печатени кола, лента глави, лесни масла, канцеларија и медицинска опрема, релеи, флукс.Боја : Јасно.Чистота : 99.9 проценти од тежината.Refract.Индекс : 1.3766 (20 В.).Вода : 0.01 проценти од тежината.Специфична тежина : 0.7832 (25/25 C).Nonvol : 0.0 mg/50мл.Titratable киселина : 0.13 m L 02n Na OH.Големина : 945m L шише.Ro HS Согласност.NTE Електроника SW02-10 Не-Чиста Лемење Фитил, 4 Сина.098" Ширина, 10' Length NTE Лемење Фитил е направен од чисто бакарна жица ткиво заедно со не-чисти флукс формула се додадени на тоа да се зголеми апсорпцијата.

Детали

Свеж

Избор на клиенти