.

.

New
Compagnie де Прованса Течни Марсеј Сапун и Рака Крем Постави, Медитеранот

Compagnie де Прованса Течни Марсеј Сапун и Рака Крем Постави, Медитеранот

DEN 1152.00

Стока
Достапно.

КОРИСТИ ✓ Природни течни рака сапун, рака мие, и тело измијте; БОГАТИ и СМИРУВАЧКИ ✓ Збогатен со негување на шеј путер, сладок бадем и grapeseed масло.ГОЛЕМИНА ✓ 16.7 Fl Мл течен сапун стаклено шише, 10 Fl Мл рака крем пластични шишиња (пумпа фармацевт); АВТЕНТИЧНИ ✓ француски Savon де Марсеј Екстра Чиста рака сапун и крем.МИРИС ✓ Медитеранскиот воздух ветре комбинирање на свежината на морето спреј со деликатна мириси на сончеви цвеќиња.ПРЕМИУМ МЕШАВИНА ✓ Сапун содржи природни Слатко Бадемово Масло, Маслиново Масло, и Грозје Семе Масло; ПРИРОДНИ ✓ Бесплатно на боење, животински масти, и paraben.ЕКСТРА ЧИСТА ✓ Направени во Франција за употреба во бања, туш, бања и кујна.Миење на рацете е прв суштински чекор во убавината рутина.Во ова дуо, течен сапун совршено се вклопува со рака третман.Резултат : Хидриран кожата и непосреден свежина!Ние споделите со нас се понесени од страна на нивните нежни свеж мирис, каде iodized свежината на Медитеранот ги исполнува минерални карпи шлаг од бранови.Течен Сапун : се Направени во cauldron, во согласност со традиционалните методи, овој сапун е збогатен со "филц-alga" алги од Медитеранот и исклучителни ботанички масла од Прованса.Нежно чисти раце и тело, додека помагање за одржување на кожата на влага нивоа.Сапун се произведува во ред, крем пенливата, што дава инстант чувството на свежина и удобност.Не багрила или животински масти.Свежи, нежен мирис, создадени во Grasse.Рака Крем : Збогатен со алги од Средоземното море и исклучителни ботанички масла од Прованса, оваа рака крем обезбедува долготрајна хидратација на сува раце и помага да се заштити кожата изложени на животната средина нагласува* благодарение на својата antipollution комплекс.Нејзината мазна, свиленкаста текстура брзо се апсорбира и ги остава зад чиста кадифена завршница, додека enveloping рацете во свежо, нежен мирис.Dermatologically тестирани.Мирис : свеж, деликатна минерални мирис, создадени во Grasse.Еден Софистициран низа на морските и цветни ноти.Суптилна и invigorating.Долготрајни и деликатни задоволство за вашите сетила.Рутинска : нанесете мала количина на крем за чиста, сува рацете, а потоа нежно масажа во дланките и на грбот на вашите раце.Додадете онолку често колку што сакате.За подобри резултати, се применува по секој пат кога ќе се мијат рацете.

Детали

Свеж

Избор на клиенти